українська російська англійська
Більше 460 млн євро залучено у встановлення майже 2 ГВт теплових потужностей із заміщення газу в Україні за останні три роки
31.01.2018 | 09:20
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на загальних відкритих зборах Біоенергетичної асоціації України (БАУ).

Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні обговорив Голова Держенергоефективності разом із Головою правління БАУ Георгієм Гелетухою, керівником Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діаною Корсакайте та експертами.

«Для збільшення потужностей, що виробляють тепло з відновлюваних джерел енергії, розробляємо ще низку важливих законодавчих змін», - підкреслив Сергій Савчук.

Один із законопроектів стосується створення конкурентного ринку твердого біопалива. Саме це питання опрацьовує Держенергоефективності разом із Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та Біоенергетичною асоціацією України.

Механізм, який розробляється, передбачає створення системи електронної торгівлі біопаливом за зразком литовської біопаливної біржі «Baltpool».

Cеред очікуваних результатів:

прозорий конкурентний ринок біопалива в Україні;

зниження цін на сировину;

зростання об’ємів виробництва твердого біопалива;

забезпечення генеруючих потужностей необхідною сировиною;

залучення інвестицій на виробництво біопалива.

Ринок біопалива стимулюватиме забезпечення альтернативним паливом твердопаливних котелень та біоТЕЦ у прозорий спосіб, що дозволить громадам стати менш залежними від газу та позитивно вплине на економічний стан регіону.

Також, на засіданні розглянуто законопроект щодо впровадження конкуренції в системах теплопостачання. Під час його розробки використано досвід Литви, де завдяки новій моделі конкурентного ринку тепла зросла частка теплової енергії з біомаси в системі теплопостачання до 65 відсотків.

 

версія для друку