українська російська англійська
ДБР просить громадські об’єднання подати кандидатури до складу конкурсних комісій
31.01.2018 | 09:49
Державне бюро розслідувань

До уваги представників громадських об’єднань!

30 січня Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба затвердив «Порядок проведення конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань».

Відповідно до нього конкурси на зайняття посад у центральному апараті Бюро та його територіальних органах проводять конкурсні комісії, які утворює Директор Бюро (крім посад, визначених частиною першою статей 10, 13 і 24 Закону України «Про Державне бюро розслідувань»).

Конкурсна комісія складається з п’яти осіб, три з яких – обов’язково мають бути представниками ДБР. Ще два члени Комісії можуть бути як від ДБР, так і від інших державних органів чи громадських об’єднань.

Прозорість є одним із принципів проведення конкурсів для призначення на посади в Бюро. Згідно з ним до складу конкурсних комісій можуть залучатися представники громадських об’єднань, що діють відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання», та/або представник Ради громадського контролю Бюро.

Для того, щоб забезпечити дотримання цього принципу, звертаємось до громадських об’єднань подати до Державного бюро розслідувань кандидатури для включення до складу двох конкурсних комісій в Бюро.

Громадські об’єднання мають відповідати наступним вимогам:

наявність державної реєстрації громадського об’єднання не пізніше, ніж за 24 місяці до дня оприлюднення повідомлення про проведення відбору представників громадських об’єднань до складу Комісії;

наявність статусу юридичної особи;

здійснення статутної діяльності, пов’язаної з правоохоронною та/або правозахисною сферами за період не менш як 24 місяці до дня подання заяви.

Вимоги до кандидата від громадського об’єднання:

є громадянином України;

має вищу юридичну освіту;

володіє державною мовою;

є визнаним фахівцем у сфері правоохоронної діяльності або експертом з питань права; 

має бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості.

Не може бути кандидатом особа, яка:

визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною;

має не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення злочину;

згідно із вироком суду позбавлена права обіймати відповідні посади;

за рішенням суду визнана винною у вчиненні кримінального правопорушення;

піддавалася адміністративному стягненню за корупційне правопорушення протягом останнього року до дня подання документів;

є державним службовцем або посадовою особою місцевого самоврядування;

є членом політичної партії;

є народним депутатом України або депутатом місцевої ради.

Громадське об’єднання має до 24.00 6 лютого подати до Державного бюро розслідувань наступну інформацію:

1) рішення керівного органу (для громадського об’єднання) про висування кандидата до складу Комісії;

2) заяву кандидата про згоду на участь у роботі Комісії та згоду на обробку персональних даних відповідно до законодавства;

3) копію паспорта громадянина України;

4) автобіографію кандидата, в якій зазначаються прізвище, ім’я та по батькові (у разі наявності), число, місяць, рік народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи, громадську діяльність (у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях (у тому числі в минулому), відомості про наявність чи відсутність судимості, контактний номер телефону та адреса електронної пошти;

5) копію (копії) документа (документів) про освіту;

6) мотиваційний лист кандидата, в якому зазначаються особисті підстави для участі у роботі Комісії, а також повідомляється адреса електронної пошти для надсилання повідомлень державним органом.

Кандидати мають розуміти рівень навантаження та відповідальності для членів конкурсних комісій та бути готовими приділити достатньо часу для роботи у їх складі.

Матеріали можна надсилати на електронну адресу press.dbr@gmail.com

Комітет з відбору представників громадських об’єднань шляхом голосування визначить, хто увійде до складу конкурсних комісій.

Рішення щодо затвердження складу конкурсних комісій буде оголошено окремо.

 

версія для друку