українська російська англійська
Україна вбачає Італію надійним партнером у сфері «зеленої» енергетики та енергоефективності
01.02.2018 | 09:30
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Перспективи співпраці із італійським бізнесом презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час Українсько-італійського бізнес-форуму. Участь у заході взяв Міністр закордонних справ Італії Анджеліно Альфано, який прибув в Україну на чолі італійської делегації урядовців, керівництва профільних асоціацій та підприємств.

«Італія є одним із найбільших економічних партнерів України. Крім того, стрімкий розвиток відновлюваної енергетики Італії є гарним прикладом для наслідування. Зокрема, Італія вже перевиконала свої зобов’язання щодо досягнення у 2020 р. частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел, у кінцевому енергоспоживанні на рівні 17 відсотків», - підкреслив Сергій Савчук. 

У 2016 р. Італія досягла 17,4% споживання енергії, виробленої з відновлюваних джерел.

За даними організації «REN21», вже у 2016 р. Італія входила у ТОП-5 країн світу із найбільшими потужностями сонячних електростанцій.

Дані IRENA свідчать, що встановлена потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики Італії станом на початок 2017 р. склала - 51 ГВт, у тому числі СЕС – 19,2 ГВт, ВЕС - 9,2 ГВт.

Стан, перспективи та пріоритетні напрямки українсько-італійського економічного та інвестиційного співробітництва, умови та переваги ведення бізнесу в Україні та Італії окреслили Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, Голова Представництва ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі та заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко.

За підсумками участі у Форумі Сергій Савчук провів низку ділових перемовин з італійськими компаніями щодо інвестицій у спільні «зелені» проекти.

Довідково

Співорганізаторами заходу стали ТПП України та Посольство Італійської Республіки в Україні, за підтримки Міністерства закордонних справ України.

На форумі були присутні понад 100 українських та 35 італійських компаній. Ділові кола України та Італії вели переговори у форматі В2В.

 

версія для друку