українська російська англійська
Павло Розенко: Історію України ми будемо писати в Києві
01.02.2018 | 12:21
Служба Віце-прем'єр-міністра України

Незважаючи на те, що різні політичні сили намагаються постійно відкинути в минуле стосунки України та Польщі, в українсько-польському діалозі набагато більше тем, які об’єднують, які стосуються сьогодення і майбутнього двох держав. Про це в ефірі «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

«Незважаючи на те, що різні політичні сили, які є з обох боків, намагаються постійно відкинути стосунки України та Польщі кудись в минуле, щоб влади двох країн тільки займалися історичними «розборками» на тему «хто почав перший і хто більше винен», я переконаний, що у нас в українсько-польському діалозі набагато більше тем, які об’єднують, які стосуються сьогодення і майбутнього двох держав – це і економічне, і гуманітарне співробітництво і соціальні сфера тощо», - сказав він.

За словами Павла Розенка, природа політичних процесів та заяв окремих польських політиків щодо України цілком зрозуміла. «Ми чудово розуміємо, що в період політичної нестабільності, перетурбацій різні політичні сили в Польщі намагалися використати тему України задля укріплення своїх позицій в Уряді чи отримання електоральної підтримки частини суспільства. Давайте не забувати, що, на жаль, тінь нашого північного сусіда присутня в політиці різних країн і проявляється в різних формах», - зазначив він.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що незважаючи на заяви, які лунали останні півроку на адресу України, українська сторона завжди демонструвала відкритість своєї політики щодо Польщі. «Ми ніколи жодним чином не дозволяли собі втручатися у внутрішню політику Польщі, вказувати куди рухатися і що робити. Ми поводилися максимально коректно в цій ситуації, розуміючи , що Польща – наш історичний союзник, одна з перших держав, яка визнала нашу незалежність у 1991 році і сьогодні є послідовно підтримує Україну у війні з Росією», - додав він.

«Коло наших дискусій є дуже широким, і ми не хотіли б «зациклюватися» лише на питаннях минулого. Зі свого боку наші колеги і друзі повинні зрозуміти, що історію України у Москві колись вже писали, тому зараз історію України ми будемо писати в Києві, українці самі здатні розібратися з приємними і неприємними моментами і формувати свою історичну правду», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку