українська російська англійська
На Дніпропетровщині з’являться сім сучасних шкіл ІТ та робототехніки
01.02.2018 | 14:44
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині з’являться школи ІТ та робототехніки. Програмувати,  створювати Web-дизайн, проектувати справжніх роботів можна буде навчитися у семи містах України. Першу таку школу в області планують відкрити у Дніпрі вже восени 2018-го.

«Створюємо сучасний освітній простір на Дніпропетровщині – таке завдання Президента України Петра Порошенка. Капітально ремонтуємо школи – у 2017-му оновили понад 20 навчальних закладів. В освітній процес впроваджуємо новітні практики. У школах вже працюють медіатеки, ресурсні кімнати, буккросинги. Невдовзі відкриємо й школи ІТ та робототехніки», - розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Школи робототехніки планують відкрити у семи містах Дніпропетровщини – Дніпрі, Кам’янському, Першотравенську, Нікополі, Покрові, Жовтих Водах, Павлограді. Їх створюватимуть на базі колишніх Палаців піонерів та Центрів юних техніків. Приміщення обласним коштом відремонтують, там встановлять сучасне обладнання – комп’ютери, лазерні станки, 3D-принтери, паяльне обладнання.

«Робототехніка та програмування – дві галузі, які «тягнуть» планету вперед та розвивають всі технології, - наголосив радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – Тож наша задача зараз – створити сучасні школи робототехніки, де діти зможуть безкоштовно отримувати передові знання. Для цього вкотре співпрацюємо з ІТ-волонтерами».

Під час створення шкіл робототехніки Дніпропетровщина використає досвід київських програмістів, які створили подібний освітній хаб у Броварах. Вони ж допоможуть у навчанні викладачів для майбутніх шкіл.

«У нашій школі діти не зазубрюють інформацію, а навчаються вчитися. Вони опановують базове програмування та макетування, WEB-дизайн, створюють власні проекти роботів. Навчаються діти від 8 років, - розповів засновник школи робототехніки у Броварах Пилип Духлій. – Сподіваємося, що нові хаби, які ми відкриємо разом із Дніпропетровською ОДА, створять «ком’юніті» для однодумців - захоплених програмуванням та робототехнікою людей».

У Дніпропетровській ОДА планують, що у майбутньому на основі семи основних шкіл робототехніки з’явиться ціла мережа таких хабів по всій області.

Робототехніка – прикладна наука, яка займається розробкою автоматизованих технічних систем. Це один з найбільш перспективних напрямків у сфері IT-технологій. Вже зараз роботи рятують людей, працюють в екстремальних умовах, вивчають інші планети. Фахівці прогнозують, що у найближчі півтора десятки років з’явиться з десяток нових професій, в основі яких будуть знання з робототехніки.

 

версія для друку