українська російська англійська
Італійський бізнес зацікавився ЕСКО-проектами для бюджетних установ України
04.02.2018 | 10:02
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

За результатами ділових домовленостей під час Українсько-італійського бізнес-форуму Голова Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук провів зустріч із керівництвом італійської компанії «OpenGateItaly» ( http://www.opengateitaly.com

), яка надає підтримку реалізації спільних з Україною бізнес-проектів у різних секторах економіки, у тому числі у сфері енергоефективності.

Один з напрямів роботи в Україні, до якого проявили інтерес італійці, - це енергосервіс.

«В Україні є значні перспективи для діяльності ЕСКО-компаній. Близько 70 тис. бюджетних установ потребують комплексної термомодернізації. Це ринок обсягом 8 млрд доларів», - наголосив Сергій Савчук.

Як розповів Голова Агентства, ще у 2015-2016 рр. за ініціативи Держенергоефективності внесено відповідні законодавчі зміни для запровадження ЕСКО-механізму. Ключовим досягненням став запуск ЕСКО-тендерів через систему PROZORRO ( https://prozorro.gov.ua).

У результаті сьогодні оголошено вже 316 ЕСКО-тендерів. При цьому, в регіонах країни відібрано понад 12 тис. потенційних ЕСКО-об’єктів і ця кількість зростатиме.

Держенергоефективності безпосередньо веде базу будівель, які потребують енергосервісу (http://saee.gov.ua/uk/content/energoservis_1). Тому італійські партнери можуть переглянути повний перелік об’єктів та проаналізувати рентабельність майбутніх ЕСКО-проектів.

«Прихід іноземних інвесторів стимулюватиме розвиток вітчизняного ринку енергосервісу, сприятиме підвищенню конкуренції та покращенню якості послуг», - підсумував Сергій Савчук.  

За результатами зустрічі сторони домовилися, що Держенергоефективності ознайомить представників італійських компаній із перспективними ЕСКО-об’єктами та надасть консультації щодо законодавчого регулювання впровадження ЕСКО-проектів, а також можливостей співпраці з місцевою владою у питаннях енергоменеджменту.

 

версія для друку