українська російська англійська
Участь у п’яти військових операціях та майже три тисячі вильотів, – українські миротворці підбили підсумки за рік служби в Конго
06.02.2018 | 16:24
Міністерство оборони України

У базовому таборі 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго підбили підсумки своєї діяльності за рік служби в цій країні.

«У нас була непроста робота протягом дванадцяти місяців в Африці. За весь останній рік загальний наліт наших екіпажів склав майже 3 400 годин, здійснили при цьому майже 3 000 вильотів, перевезли понад 13 000 пасажирів та понад 520 тонн різних вантажів. Між іншим, за ротацію у нас вже є 22 льотні зміни вночі. Я вважаю, що це дуже високі показники наших льотчиків», – повідомив командир загону льотчик-снайпер полковник Юрій Вербельчук.

Варто додати, що екіпажі Мі-8 та Мі-24 взяли участь у п’яти складних операціях місії ООН в ДР Конго, а саме: «Правий» та «Лівий хук» в провінції Північне Ківу, «Червоний змій» в провінції Верхнє Уелле, «Швидкий удар» на землях провінції Ітурі, «Сталевий кулак ІІІ» в провінції Південне Ківу, а також забезпечували роботу з повітря «Реакції сил» Місії ООН в ДР Конго поблизу міста Бені. Особовий склад загону провів величезну роботу стосовно перебазування табору авіаційної групи з міста Бунія в місто Кавуму, а згодом – з міста Кавуму в місто Гома, відкрили тимчасові табори та забезпечили польоти екіпажів в містах Кананга, Бені, Дунга та Калемі.

«За час нашого перебування це були різні завдання, які українським вертолітникам ставив штаб сил Місії ООН в ДР Конго. Це і повітряне супроводження наземних військ, і медична евакуація потерпілих, повітряна розвідка небезпечних районів та інші завдання. Завдяки тому, що авіаційні підрозділи українського національного контингенту знаходилися у кількох таборах країни нам вдалося забезпечити контроль Місії ООН над всією східною та північно-східною територією республіки», – повідомив заступник командира вертолітного загону льотчик 1-го класу підполковник Євген Вакуленко.

До слова, вже найближчим часом українських вертолітників замінить чергова, восьма ротація військовослужбовців.

 

версія для друку