українська російська англійська
Глава Уряду закликав керівництво НКРЕКП переглянути методику нарахування RAB-тарифів
08.02.2018 | 16:28
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликає керівництво Національної комісії з регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг переглянути методику нарахування RAB-тарифів, оскільки вона є несправедливою і може призвести до необґрунтованого здорожчання електроенергії для споживачів.

«У такому вимірі RAB-тарифи є  несправедливі, - сказав Глава Уряду. - Не бачу об’єктивного розрахунку, чому такі нарахування. Це моя позиція. Я закликаю переглянути цей підхід».

Довідково

Запровадження нової методики стимулюючих тарифів для обленерго – так зване RAB-регулювання – є винятково прерогативою і компетенцією Національної комісії з регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг: незалежного органу, який опікується сферою тарифоутворення в Україні. Уряд не має жодного відношення ані до прийняття цього рішення, ані до його публікації.

Відповідно до чинного законодавства публікація прийнятого НКРЕКП рішення в виданні «Урядовий кур'єр» є обов'язковою, і для цього не потрібно рішення Уряду.

Щодо самого рішення, то ідея стимулюючого тарифоутворення – додаткових інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж й стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній – в цілому підтримується Урядом України. Але той варіант рішення, який був прийнятий НКРЕКП, Уряд не підтримує, і ця позиція неодноразово озвучувалась публічно. Встановлені НКРЕКП одинакові показники дохідності і на стару, і на нову базу активів – 12,5%, призведуть до необґрунтованого зростання тарифів для промисловості, що безпосередньо позначиться на споживачах через зростання цін на товари та послуги.

 

версія для друку