українська російська англійська
Дніпропетровщина отримала сучасне медобладнання від Світового банку
08.02.2018 | 18:10
Дніпропетровська ОДА

Cучасні портативні електрокардіографи, офтальмоскопи, тонометри, інгалятори та прилади для швидкого вимірювання показників крові. А ще – зручні сумки-набори з усім необхідним для огляду пацієнта вдома. Все – для сімейних лікарів. Такий подарунок зробив Світовий банк для амбулаторій Дніпропетровщини. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«По всій Дніпропетровщині створюємо комфортні медичні заклади та оснащуємо їх необхідним обладнанням. Таке завдання поставив Президент України Петро Порошенко. Зокрема, у співпраці зі Світовим банком реконструюємо амбулаторії та зводимо нові. Найчастіше люди звертаються до сімейних лікарів. Тому Світовий банк надав амбулаторіям області надсучасне обладнання саме для первинної медичною допомоги», – зазначив Валентин Резніченко.

Амбулаторії десяти центрів первинної меддопомоги Дніпра вже отримали надсучасне портативне обладнання для сімейних лікарів. Наступного тижня такий подарунок від Світового банку привезуть і до 5 центрів у Кривому Розі.

Понад 200 одиниць нових приладів та портативних медичних сумок – тепер і у сімейних лікарів центру первинної меддопомоги №5 Дніпра.

«Найголовніше – обладнання дуже компактне і зручне у використанні. Наприклад, просто вдома у пацієнта лікар може зробити кардіограму. Отримані результати – відразу передати для розшифрування більш вузькому фахівцю, якщо в цьому буде потреба. Це дозволяє зробити новий ЕКГ-телеметричний пристрій», – сказав головний лікар центру Юрій Сапа.

 Серед нового обладнання – пристрої для швидкого та безкровного вимірювання рівня кисню в крові. Вони дозволяють діагностувати симптоми бронхіту та астми. А ще – портативний очний тонометр для своєчасного діагностування глаукоми, яка загрожує сліпотою. За допомогою цього приладу можна безконтактно виміряти внутрішньоочний тиск.

Відтепер у сімейних лікарів – і портативні пристрої для обстеження немовлят і плоду у вагітних. Приміром, просто вдома можна швидко дізнатися про рівень білірубіну новонародженого, якщо є підозра на наявність у нього жовтухи.

Постачання нового медобладнання до амбулаторій області стало можливим завдяки спільному проекту Дніпропетровської ОДА, МОЗ та Світового банку «Підтримка реформування охорони здоров’я Дніпропетровської області».

 

версія для друку