українська російська англійська
У Києві стартувала Академія культурного лідера
12.02.2018 | 19:21
Міністерство культури України

З 12 до 15 лютого у Goethe-Institut в Україні триває перша частина тренерської підготовки проекту «Cultural Leadership Academy», який реалізовується у співпраці з Міністерством культури України.

Мета цього проекту полягає у підтримці процесу децентралізації в Україні у сфері культури. Наразі, у Goethe-Institut стартувала  підготовка тренерів, які отримають необхідний професійний інструментарій для міського розвитку, культурної співучасті та проектного менеджменту.

«Підготовка ТОП-менеджерів культури для базового рівня – малих міст та ОТГ необхідна задля впровадження культурної політики, що сприятиме формуванню єдиного культурного простору України. Адвокація, проектний та стратегічний менеджмент, оперативне планування, лідерські навички – це лише невеликий перелік складових програми Академії, яка сьогодні розпочала свою роботу», - сказала перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

Нагадуємо, що з 2018 року Міністерство культури України у співпраці з Goethe-Institut та українським Інститутом культурної політики (ICP) запроваджує проект Cultural Leadership Akademy. Основні цілі  проекту – підтримка діячів локального рівня з малих громад та міст у здійсненні своєї керівної ролі; передача їм знань про партиципативні проекти і способи роботи; передача інструментарію з культурних та економічних процесів планування, на основі «Cultural Mapping» та «Cultural Idea Designing»; підтримка у проведенні реалістичного аналізу специфічних культурних ресурсів та потенціалу, пошуку локальних та регіональних синергій, а також в розробці концепцій та принципів культурного й економічного розвитку малих міст та провінцій; налагодження мережевих зв'язків між ними та культурними неурядовими організаціями з одного боку та представниками туризму, локальної економіки та інших інтересів.

Пілотний проект розраховано на термін – 1,5 року, а його учасники – носії повноважень з прийняття рішень на локальному і регіональному рівні та окремі керівники, менеджери і співробітники культурних закладів та неурядових організацій. Через відкритий конкурс у січні 2018 було обрано тренерський склад Академії.

 

версія для друку