українська російська англійська
Енергоефективні будинки та масштабні «зелені» проекти в Україні – у фокусі уваги іноземних інвесторів
13.02.2018 | 09:15
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Перспективи енергоефективного будівництва та встановлення сонячних електростанцій в Україні розглянув Голова Держенергоефективності Сергій Савчук з представниками компаній «ICC Kuwait», «POMIT» та Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

Представники зазначених компаній зацікавилися таким сегментом, як будівництво будинків з близьким до нульового енергоспоживанням. Ідея полягає у будівництві району енергоефективних будинків із низьким рівнем енергоспоживання, а також технологіями використання «чистих» джерел енергії. При цьому, на думку представників компаній, важливо, щоб подібні проекти були доступними з точки зору ціни.

Сергій Савчук запевнив іноземних гостей у тому, що розвиток сфери енергоефективного будівництва – одне із міжнародних зобов’язань України. Серед завдань Національного плану дій з енергоефективності до 2020 р. – сприяння залученню інвестицій у будівництво будівель з близьким до нульового споживанням енергії. Крім цього, Законом України «Про енергетичну ефективність будівель» передбачається розробка національних планів щодо збільшення кількості таких будівель. Тож Україна готова всебічно сприяти розвитку цієї сфери та роботі інвесторів.

Інший проект, який зацікавив іноземців, - це встановлення великої сонячної станції потужністю більше 100 МВт. Для цього компанії вбачають в Україні чималі можливості, враховуючи потенціал сонячної енергетики в різних регіонах країни та сприятливу законодавчу базу.

 

версія для друку