українська російська англійська
Голова Держенергоефективності та Київський міський голова підписали Меморандум щодо удосконалення системи енергоменеджменту у бюджетних установах столиці
13.02.2018 | 18:33
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко підписали Меморандум про співпрацю щодо удосконалення системи енергоменеджменту у бюджетних установах столиці.

«Нам приємно продовжувати успішне партнерство з владою Києва, започатковане ще у 2015 році. Тоді ми разом запровадили міську програму здешевлення 30% суми «теплого кредиту» для ОСББ. У результаті кількість ОСББ, які скористалися столичною програмою за останні 2 роки, зросла у 4 рази. Крім цього, цьогоріч Київ виділив рекордні 10 млн грн на цю програму у 2018 році», - наголосив С. Савчук.

Також, Голова акцентував увагу на важливості нового напряму співпраці – енергоменеджменту.

«Завдяки лише енергоменеджменту у дитсадках, школах, лікарнях тощо можна скоротити енергоспоживання на 20% без додаткових інвестицій. Відповідно буде суттєва економія бюджетних коштів на оплаті комунальних платежів. Заощадження стануть вигідною інвестицією в енергоефективні заходи (утеплення, встановлення ІТП, заміна вікон тощо) заради комфорту та тепла у таких закладах», - наголосив С.Савчук та відзначив, що Київ вже має певні успіхи у питанні енергоменеджменту.

Віталій Кличко повідомив, що влада міста запроваджує у школах та дитсадках унікальну для України систему дистанційного контролю енергоспоживання. На сьогодні така система працює у 400 закладах бюджетної сфери столиці. Завдяки цій програмі можна дистанційно моніторити температуру в приміщеннях, управляти обладнанням індивідуального теплового пункту в школах чи дитсадках, вчасно виявляти порушення у роботі системи.

«Ця система доводить, що використовуючи сучасні енергоефективні технології, ми економимо 30-40% енергії. Це означає, що 300 млн грн на рік ми можемо заощадити. Це кошти на будівництво двох дитячих садків. Не використовуючи цю систему, ми ці гроші викидаємо у повітря», – зазначив Віталій Кличко.

Підписанти Меморандуму особисто переконалися у дієвості системи енергомоніторингу, запровадженої у столичному дитячому садку № 402. Крім цього, у закладі проведено термомодернізацію, замінено вікна на енергоефективні, встановлено ІТП із системою автоматичного погодного регулювання, модернізовано систему опалення, замінено системи освітлення на світлодіодні. У результаті за опалювальний період зменшено споживання тепла на 40%.

В рамках Меморандуму влада Києва на основі рекомендацій Держенергоефективності працюватиме над удосконаленням запровадженої системи енергоменеджмету, розробкою положення щодо реінвестиції заощаджених коштів від енергомоніторингу на енергоефективні заходи, матеріальним стимулюванням роботи енергоменеджерів.

 

версія для друку