українська російська англійська
У Києві презентували освітній проект для школярів "Карта професій"
14.02.2018 | 19:23
Міністерство молоді та спорту України

14 лютого в ІА "Укрінформ" під час прес-конференції "Любов до професії народжується у школі" відбулася презентація проекту з професійної орієнтації школярів "Карта професій".

Проект розроблений Центром «Розвиток соціальної корпоративної відповідальності» та  проектом Career Hub за підтримки Міністерства молоді та спорту.  

Головна мета проекту - допомогти школярам пізнати різноманітність світу професій, важливі навички та кар’єрний шлях у різних професійних сферах.

У заході взяли участь представники Мінмолодьспорту, Центру "Розвиток КСВ", Міністерства освіти та науки, представники компаній-партнерів проекту: Астарта-Київ, Монсанто Україна, Сварог Вест Груп, Harveast Holding, Syngenta, Arzinger, Baker & McKenzie, DLA Piper, Василь Кісіль і Партнери, УкрСиббанк BNP Paribas Group, ПУМБ, Bakotech, SAP.

Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема привітав учасників проекту та наголосив на його важливості: "Ми сьогодні говоримо про професійну орієнтацію серед школярів, і це, безумовно, важливо. Зараз маємо складну ситуацію: молоді люди після закінчення навчальних закладів не розуміють, що робити далі. Це відбувається тому, що вони не мають чіткого уявлення про професію, про те, чого можна досягти, бо часто вибір робиться під впливом стереотипів та упереджень. Ми бачимо з опитувань, які щороку проводяться на замовлення Міністерства, що більше 50% не працює за отриманою у ВНЗ освітою".

"Я дякую нашим партнерам з Центру КСВ, представникам бізнесу – ви точно розумієте, наскільки важливо, коли на роботу приходять вмотивовані люди, із знаннями, які мають реалістичне уявлення про сферу діяльності", - зазначив Олександр Ярема.

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», наголосила: проект "Карта професій" передбачає професійну орієнтацію школярів на основі тестів, а також детальну розповідь про різні сфери діяльності і професії в них: «Протягом минулого року спільно з Мінмолодьспорту ми впроваджували "Український пакт для молоді", де працювали зі студентами. І зрозуміли, що розпочинати потрібно набагато раніше. Тому ми розробили кар'єрні заняття з 5 по 10 клас для того, щоб діти до кінця школи вибирали професію більш свідомо, відповідно до самовизначення".

Так, за допомогою компаній у чотирьох галузях - IT-сфера, юриспруденція, агробізнес, банківська справа - розроблені методичні матеріали для шкіл, в яких викладено основні принципи функціонування цих сфер діяльності, в доступній формі розповідається про професійні напрямки, особливості роботи в кожній сфері, можливості побудувати кар'єру, необхідні навички і знання для цього.

Також розроблено пілотну програму занять "Бесіди про кар'єру", яка включає 36 занять з 5 по 10 клас. Ці матеріали, за словами Марини Саприкіної, вчителі можуть використовувати в навчальному процесі.

15 лютого у Києві відбудеться форум "Кар'єра зі школи: вибір та планування", на якому буде створено спільноту шкіл "Кар'єра мрії" з метою впровадження розроблених занять. До цієї спільноти вже приєдналося 100 шкіл.

 

версія для друку