українська російська англійська
Держенергоефективності та Держрезерв започаткували співпрацю у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики
14.02.2018 | 19:19
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та Голова Держрезерву Вадим Мосійчук підписали Меморандум про співпрацю щодо стимулювання впровадження проектів з енергоефективності та використання «чистих» джерел енергії на підприємствах та організаціях системи державного резерву.

«Держрезерв – один з перших центральних органів виконавчої влади, який активно зацікавився можливостями відновлюваної енергетики та вже має досвід встановлення сонячної станції на ДП «Златодар». Це показовий приклад впровадження «зелених» проектів на державних підприємствах, для яких питання зменшення та заміщення споживання традиційних енергоресурсів особливо актуальні», - прокоментував С. Савчук.

Це підтвердив і очільник Держрезерву Вадим Мосійчук: «Минулого року на підприємствах та організаціях системи було впроваджено ряд енергоефективних заходів, які сприяли значній економії коштів. Це, зокрема, запуск сонячної електростанції на ДП «Златодар», скорочення споживання енергоносіїв на 10%, повна відмова від газу та встановлення  твердопаливних котлів, перехід на LED-освітлення тощо. Сподіваємося, що завдяки співпраці з Держенергоефективності ми розширимо можливості щодо реалізації й інших проектів».

Підписавши Меморандум, сторони домовилися підготувати перспективні потенційні проекти «чистої» енергетики та опрацювати можливості їхньої реалізації за участю вітчизняних та міжнародних інвесторів.

Зокрема, Держрезерв зацікавлений встановлювати на дахах підприємств інноваційні сонячні панелі швейцарської компанії-стартапу «Designergy». Представники компанії також проявили інтерес до українського ринку, обговорюючи сонячну енергетику з С. Савчуком на кількох зустрічах у 2017 році.

Крім цього, сторони розглянуть шляхи використання ЕСКО-механізму для підвищення енергоефективності об’єктів Держрезерву. Також планується провести спеціалізований семінар з цього питання для представників підприємств Держрезерву.

 

версія для друку