українська російська англійська
Централізована закупівельна організація зекономила більше 1 млн грн
14.02.2018 | 16:37
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Мінекономрозвитку опублікувало звіт щодо основних досягнень Централізованої закупівельної організації (ЦЗО).

Як відомо, ЦЗО організовує закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників, отримуючи від закупівельників замовлення на проведення закупівель, об’єднує такі замовлення у великі лоти і кваліфіковано організовує закупівлі. Практика використання ЦЗО допомагає полегшити проведення закупівель тим замовникам, в яких немає великого штату кваліфікованих закупівельників, що сприяє вивільненню значних ресурсів організацій-замовників.

Так, відповідно до даних, наведених у звіті, ЦЗО проведено 13 процедур відкритих торгів за 35 лотами в інтересах 20 замовників. В результаті проведення закупівель, було укладено 22 контракти на загальну суму в більш ніж 6,8 млн грн для 13 замовників. До їх числа, зокрема, увійшли: Секретаріат Кабінету Міністрів України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури України, Міністерство юстиції України, Фонд державного майна та інші центральні органи виконавчої влади.

Рівень економії за укладеними договорами завдяки ЦЗО склав більше 1 млн грн, або майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівлі.

Протягом звітного періоду ЦЗО здійснювала закупівлі виключно за найнижчими цінами, що стало можливим завдяки високій конкуренції між учасниками на торгах - в середньому 3,8 учасників у кожному аукціоні.

Інший фактор економії - зменшення витрат часу на підготовку процедури закупівлі завдяки приведенню процедури закупівлі до єдиного стандарту (уніфікована тендерна документація, уніфіковані технічні характеристики). У середньому на підготовку первинної процедури закупівлі витрачається 30 днів, тоді як на підготовку наступної — лише 5 днів.

Станом на кінець 2017 року виконані всі контракти, укладені за результатами процедур закупівлі, що проводила установа. Звіти про виконання договорів розміщено в електронній системі.

Серед закупівель, що здійснювала ЦЗО в інтересах своїх замовників є наступні категорії товарів:

· папір офісний для друку - 39 679 пачок,

· канцелярське приладдя - (у тому числі поштові конверти - 40 240 одиниць, папок-реєстраторів - 1750 одиниць),

· дошки для написання маркерами,

· персональні комп’ютери - 223 одиниці,

· принтери та багатофункціональні пристрої для друку - 23 одиниці.

За зверненням Секретаріату КМУ, ЦЗО долучилася до закупівлі товарів (комп’ютери, ноутбуки, принтери, електричні прилади, маркерні дошки, меблі та інше) для потреб новостворюваних директоратів міністерств.

Повний звіт можна почитати за посиланням: http://bit.ly/2o6Ke8r

.

Довідково

Створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) в Україні передбачено Стратегією реформування системи публічних закупівель до 2022 року.

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову про запуск пілотного проекту з організації діяльності Централізованої закупівельної організації.

12 січня 2017 Мінекономрозвитку визначило державну установу “Професійні закупівлі” юридичною особою, відповідальною за виконання функцій Централізованої закупівельної організації у рамках реалізації пілотного проекту.

 

версія для друку