українська російська англійська
Мінекономрозвитку опублікувало звіт по публічних закупівлях за IV квартал 2017
14.02.2018 | 11:27
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Міністерство економічного розвитку і торгівлі опублікувало звіт щодо стану сфери публічних закупівель у ІV кварталі 2017 року.

Протягом звітного періоду було укладено 295 013 договорів на загальну суму 134,3 млрд грн. Із них 33 484 договорів (11% від загальної кількості) становлять надпорогові закупівлі, відповідно 261 529 договорів (89% від загальної кількості) - допорогові. При цьому очікувана вартість договорів у надпорогових закупівлях становить майже 97,9 млрд грн (72,9% від загальної вартості укладених договорів), тоді як відповідний показник у допорогових закупівлях сягає близько 36,4 млрд грн (27,1% від загальної вартості укладених договорів).

Загальна економія у ІV кварталі 2017 року склала близько 5,8 млрд грн (4,3% очікуваної вартості закупівель): за допороговими закупівлями - 1,1 млрд грн, за надпороговими закупівлями рівень економії - 4,7 млрд грн.

Протягом ІV кварталу 2017 року у процедурах взяло участь 69 353 учасників. Cередня кількість пропозицій на торги в надпорогових процедурах склала 2,66, в допорогових - 1,99.

Важливим досягненням Мінекономрозвикту у сфері публічних закупівель у IV кварталі 2017 року стало ухвалення Урядом ініціативи щодо порядку проведення закупівель за рамковими угодами. Рамкові угоди знімають необхідність постійного проведення тендерів, що повторюються регулярно. Вони передбачають проведення щотижневого міні-тендеру за участі кількох учасників, які зайшли “у рамку”. Це у свою чергу дозволяє уникнути укладання одного довгострокового контракту із можливою вимогою подальшого перегляду ціни, а також в цілому сприяє прозорості процедури закупівель.

Протягом звітного періоду відбулась низка заходів, участь у яких дала представниками Мінекономрозвитку можливість поширити досвід і результати України у впровадженні системи електронних закупівель:

засідання Комітету СОТ з державних закупівель та спільний семінар CLPD, Секретаріату Угоди та представників Європейського банку реконструкції та розвитку, на якому українська делегація презентувала результати імплементації OCDS (Стандарт відкритих даних закупівель),

міжнародна конференція “Open contracting 2017” в Амстердамі, в рамках якої представники Мінекономрозвитку презентували досвід і переваги для України від впровадження OCDS, зокрема, аналітичного ВІ-модулю,

семінар для офіційної делегації Гани,

відзначення електронної системи закупівель Prozorro нагородою Fair Sourcing Awards у категорії Masters у м. Острава, Чехія. 

Окремо треба відзначити результати роботи Центральної закупівельної організації (ЦЗО). У IV кварталі ЦЗО уклала 9 договорів загальною вартістю 3,98 млн грн. Крім цього, вона отримала 9 запитів на закупівлі від 5 центральних органів виконавчої влади і провела відкриті торги по закупівлі комп`ютерів для Міністерства охорони здоров`я та Міністерства культури України. 

Наприкінці 2017 року був ухвалений в цілому законопроект щодо удосконалення моніторингу публічних закупівель. Новий закон зобов’язує замовників реагувати на рекомендації і зауваження Державної аудиторської служби України (ДАСУ) в обов’язковому порядку. Технічно це буде втілено завдяки інтеграції ProZorro з системою ризик-індикаторів, які  автоматично шукатимуть підозрілі тендери, виділятимуть їх і відразу відправлятимуть на перевірку ДАСУ.

Повний звіт можна почитати за посиланням: http://bit.ly/2ErcARN

.

 

версія для друку