українська російська англійська
Ми пам'ятаємо подвиг воїнів-інтернаціоналістів, їх соціальний захист - у постійному фокусі Уряду, - Володимир Гройсман
15.02.2018 | 14:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд України вважає своїм прямим обов’язком забезпечити підтримку і належний соціальний захист воїнів-інтернаціоналістів, які свого часу опинилися на передовій в Афганістані, а в часи становлення незалежності України – на передовій захисту державних цінностей та державного устрою. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Глава Уряду вже вдруге зустрівся з активом руху воїнів-афганців.

«Ми зустрічаємося, аби згадати ті важки часи, згадати всіх кого немає… Під час Революції Гідності, під час російської агресії – ви всі прийшли на порятунок держави. Треба сказати і про волонтерський рух, (в якому воїни-інтернаціоналісти взяли активну участь). Завжди в моєму серці шана та повага до вас», - сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що останнім часом Уряд зробив певні кроки у вирішенні проблем, з якими стикаються ветерани. Серед них – питання навчання у вищих та професійно-технічних навчальних закладах, забезпечення житлом воїнів, які отримали інвалідність, та пільги для сімей загиблих.

 Учасники зустрічі відзначили, що Уряд не залишив без опрацювання жодного питання, яке поставили воїни-інтернаціоналісти на зустрічі минулого року.

 «Воїни-афганці стали невід’ємною складовою нашої військової історії. Українське суспільство високо цінує цей досвід», - наголосив Глава Уряду.

Під час зустрічі Володимир Гройсман нагородив воїнів почесними грамотами із врученням пам’ятного знаку.

Довідково

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Дата приурочена до річниці виведення військ СРСР з Афганістану, де протягом 1979-1989 років велася війна. Учасниками афганської війни стали 160 тисяч українців, 3380 з них загинули, 12 тисяч залишилися інвалідами. На сьогодні, до ветеранів Афганської війни приєднуються ветерани АТО. Спільно вони вирішують проблеми реабілітації воїнів, їх повернення до мирного життя, допомагають сім’ям загиблих в АТО героїв.

 

 

версія для друку