українська російська англійська
Держенергоефективності та IFC окреслили плани подальшої співпраці у сфері енергоефективності
19.02.2018 | 10:29
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Стимулювання населення до енергоефективності, у тому числі в рамках програми «теплих кредитів», стало основою тісної кількарічної співпраці Держенергоефективності та проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України». Успішність партнерства та плани роботи на 2018 рік обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно з представниками проекту Альоною Дерегуз та  Юлією Пушко.

На переконання представників Проекту IFC, запроваджена ще у 2014 р. програма «теплих кредитів», націлена на безпосередню допомогу населенню при утепленні, - справжній прорив у державному курсі України до енергоефективності та енергонезалежності.

За три роки більше 400 тис. родин змогли впровадити енергоефективні заходи у своїх оселях, отримавши в банках понад 5 млрд грн «теплих кредитів». Уряд надав майже 2 млрд грн компенсацій.

Загалом програма дозволила залучити близько 6 млрд грн в економіку країни та активізувати ринок виробництва енергоефективних матеріалів та послуг у цій сфері.

«Попит на «теплі кредити» навіть у рази перевищив показники розвитку польської програми з утеплення, яку було взято за основу під час розробки українського механізму», - відзначила Юлыя Пушко.

У подальшій роботі IFC вбачає необхідність інтенсифікувати інформаційно-роз’яснювальну кампанію для населення щодо формування енергоефективної культури; переваг участі у державній та місцевих програмах здешевлення «теплих кредитів»; особливостей впровадження комерційного обліку води та теплової енергії; особливостей нового законодавства у житлово-комунальному господарстві.

Також важливо продовжувати співпрацювати з місцевою владою та роз’яснювати користь співфінансування енергоефективних заходів як дієвого способу стимулювання громад до енергозбереження.

У цій діяльності IFC вбачає Держенергоефективності основним партнером, з яким найближчим часом планується підписати двосторонній меморандум про співпрацю.

До уваги мешканців багатоквартирних будинків – корисні матеріали від IFC:

Довідник ОСББ

Інвестиційна абетка багатоквартирного будинку

 

версія для друку