українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міжнародним днем рідної мови
21.02.2018 | 09:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Дорогі співвітчизники!

Починаючи з 2000 року, Міжнародний день рідної мови у всьому світі відзначається на знак підтримки світового мовного та культурного різноманіття. Світова спільнота декларує підтримку і захист усім мовам як важливій основі культурної ідентифікації особи, етнічних груп, народів і націй. Людство ХХІ століття прагне захистити та розвивати мови, адже кожна мова, навіть у разі, коли нею розмовляють всього десятки осіб, збагачує світову культуру.

Цьогорічний Міжнародний день рідної мови відзначається під гаслом мовного різноманіття як частини сталого розвитку, що є надзвичайно актуальним для нашої країни.

Українабагатонаціональна країна. У нас налічуються десятки мов, які вважають рідними представники різних національностей. Така унікальна різноманітність є значною культурною перевагою нашої країни, що дає невичерпні можливості для інтелектуального розвитку і взаємопроникнення культур, спільного культурного збагачення та плідного діалогу.

Наше завданняпобудова гармонійного суспільства, в якому шануються та мають необхідні умови для розвитку усі національності, усі культури та мови. Саме з пошани до рідної мови починається розвиток будь-якої країни.

Переконаний, що мовно-культурне розмаїття України стане запорукою нашого спільного розвитку і успіху.

З повагою

Прем’єр-міністр України                                                        Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку