українська російська англійська
Степан Полторак: Ми відкриваємо новий формат взаємодії з депутатами для обговорення найактуальніших питань
20.02.2018 | 18:55
Міністерство оборони України

Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак відсьогодні започаткував систему постійних зустрічей із корпусом народних депутатів України задля покращення комунікації та швидшого розв’язання проблем, які існують у секторі оборони та безпеки держави.

У Міністерстві оборони України сьогодні відбулася зустріч глави оборонного відомства генерала армії України Степана Полторака та керівництва Міноборони із народними депутатами України.

Зустріч стала виявом спільної ініціативи і була давно очікуваною як військовим керівництвом, так і народними обранцями.

У свою чергу народні депутати змогли обговорити низку нагальних питань, які, на їхній розсуд, потребують якнайскорішого вирішення.

Зокрема, народний депутат Ірина Суслова подякувала Міністру оборони за активне упровадження сучасних гендерних підходів у кадровій політиці відомства та більші можливості для жінок у проходженні служби в Збройних Силах України. Натомість вона ініціює перегляд переліку доступних для жінок військових професій, адже Міністерство охорони здоров’я вже скасувало свій наказ, який встановлював обмеження для служби жінок на певних військових посадах. Так само вона просила переглянути питання дозволу навчання дівчат у військових ліцеях та кадетських корпусах – зараз таку можливість дає ухвалений торік Закон України «Про освіту».

Обговорили на зустрічі й аспекти пошуків оптимального рішення щодо оновлення системи грошового забезпечення у Збройних Силах України та встановлення справедливості в питанні перерахунку пенсій військовим пенсіонерам.

«Звісно, у цій ситуації потрібно шукати прийнятний вихід, щоб держава змогла повноцінно виконати узяті перед військовослужбовцями та пенсіонерами зобов’язання. Військові люди заслуговують на адекватну їхньому ризику та їхній місії соціальну справедливість», – зауважив глава оборонного відомства.

Від депутатів пролунало багато цікавих пропозицій. Приміром, щодо створення єдиної ветеранської організації в державі на кшталт міністерства у справах ветеранів, щоб їхній захист був опікою серйозної профільної структури.

«Ми теж можемо підтримати такі ідеї, але вони повинні йти знизу – такі речі не потрібно нав’язувати згори, але ініціатива цілком слушна для України», – зауважив щодо ймовірного створення міністерства у справах ветеранів генерал армії України Степан Полторак.

Лунали пропозиції від депутатів і більше звертатися до вітчизняних підприємств та замовляти в них продукцію й послуги для потреб оборони держави або ж будувати об’єкти інфраструктури для Збройних Сил.

На що Міністр оборони відповів, що наразі в Україні будуватимуть 184 казарми поліпшеного планування й житлові комплекси, на які виділено 2,63 млрд гривень. У разі успіху ініціативи, 23 тисячі контрактників покращать житлові умови. Степан Полторак попросив допомогти депутатів залучити місцеві будівельні підприємства до розбудови житла військовим. І, власне, закликав такі організації брати участь у тендерних процедурах по згаданому будівництву, що стартує у 21 регіоні. Але ці учасники мають відповідати певним критеріям і не прагнути до надприбутків. Тут їх очевидно, що не буде.

Очільник оборонного відомства жваво відреагував на пропозицію депутатів переглянути нинішню систему військової підготовки, що існує у шкільних та освітніх закладах професійно-технічного спрямування. Адже саме там навчається молодь, яка потім іде до війська й укладає контракти. Міністр оборони України доручив підготувати обґрунтування такої ініціативи та розробити разом із освітянами реальний механізм її застосування.

«Ми відкриваємо новий формат взаємодії з депутатським корпусом, я б назвав його «очі-в-очі», — сказав генерал армії України Степан Полторак, підбиваючи підсумки зустрічі та звертаючись до народних депутатів України. — Тепер раз на місяць ми з вами будемо збиратися і обговорювати найактуальніші проблеми, які потрібно за вашою підтримкою вирішувати заради укріплення нашої обороноздатності. Це чудовий формат комунікації та співпраці».

 

 

версія для друку