українська російська англійська
Для Данії та Європи загалом є стратегічно важливим, щоб Україна досягла успіху в реформах, а для цього їй необхідна міжнародна підтримка, - Андерс Самуельсен
21.02.2018 | 18:27
Міністерство закордонних справ України

Для Данії та Європи загалом є стратегічно важливим, щоб Україна досягла успіху в реформах, а для цього їй необхідна міжнародна підтримка», - заявив Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен 21 лютого 2018 року в Києві за підсумками переговорів з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

Однією з головних тем переговорів була підтримка Данією України у проведенні внутрішніх реформ. Павло Клімкін подякував данському колезі за рішення Уряду Данії провести 27 червня у Копенгагені 2-гу Міжнародну конференцію з питань реформ в Україні (вперше така Конференція була проведена влітку 2017 року в Лондоні).

Андерс Самуельсен офіційно оголосив про початок реалізації нової п’ятирічної «Данської програми сусідства» (DANEP), в рамках якої в Україні буде реалізовано низку проектів допомоги у сферах прав людини, демократії та сталого економічного розвитку загальним обсягом 65 млн дол. США.

Обидва Міністри позитивно охарактеризували динаміку торговельно-економічних відносин, зокрема зростання двосторонньої торгівлі у 2017 році на 14%, а також висловили сподівання на подальше зростання данських інвестицій з огляду на висхідні показники у 2017 році.

Міністри також приділили значну увагу обговоренню ситуації у контексті російської агресії проти України. Андерс Самуельсен наголосив, що Данія й надалі розглядатиме окупацію Росією Криму та частин Донецької й Луганської областей як брутальне порушення міжнародного права й наполягатиме на тому, що міжнародні санкції проти Росії повинні залишатися допоки Москва не повернеться у міжнародне правове поле.

Міністри Павло Клімкін та Андерс Самуельсен також обмінялися думками щодо кроків Єврокомісії з протидії будівництва Росією газогіну Північний потік–2.

 

версія для друку