українська російська англійська
У напрямі правового посилення захисту внутрішньо переміщених осіб Міністерство соціальної політики тісно співпрацює з Офісом Ради Європи в Україні
22.02.2018 | 14:37
Міністерство соціальної політики України

21  лютого 2018 р. відбулося засідання Наглядової ради Проекту Ради Європи “Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні”. У засіданні Наглядової ради взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Олександр Привалов та начальник Управління організації соціального захисту постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій Любов Черська.

У своїй промові заступник Міністра акцентував увагу присутніх на послідовних, дієвих кроках Мінсоцполітики, спрямованих на вдосконалення національного законодавства з питань захисту внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, у 2017 р. та поточному році прийнято ряд важливих для внутрішньо переміщених осіб нормативних актів, які позитивно вплинуть на життя цих людей. Суттєво спрощено порядок контролю за соціальними виплатами ВПО; за рахунок забезпечення взаємодії та інформаційного обміну між Мінсоцполітики та ПАТ “Ощадбанк” чергові перевірки внутрішньо переміщених осіб – пенсіонерів здійснюватися не будуть. Збільшено розмір щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Скажімо, пенсіонерам і дітям розмір допомоги збільшено до 1 тис. грн, граничний розмір допомоги на сім’ю зріс до 3 тис. грн, а для багатодітних сімей – до 5 тис. грн. Уже в лютому поточного року ці люди отримують грошову допомогу від держави у підвищеному розмірі.

Мінсоцполітики також підготувало проект постанови Уряду, якою передбачено спрощення порядку призначення соціальних виплат окремим категоріям ВПО; вирішення проблемних питань виплати грошової допомоги, зокрема, дітям, які народилися у ВПО; виплати допомоги студентам – ВПО у розмірі 1 тис. грн до досягнення ними 23 річного віку. Наразі проект постанови погоджується з заінтересованими органами влади.

Водночас заступник Міністра наголосив, що є проблемні питання, які потребують як глибокого вивчення міжнародного досвіду, так і здійснення його адаптації з урахуванням ситуації в Україні.

При цьому Міністерство соціальної політики відкрите для співпраці та конструктивного діалогу з усіма заінтересованими органами, громадськими організаціями з питань захисту прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, і сподівається на продовження плідного співробітництва з Офісом Ради Європи в Україні у цьому напрямі.

 

версія для друку