українська російська англійська
Володимир Кістіон: Проведені перші інтерв’ю з потенційними партнерами української ГТС
23.02.2018 | 09:32
Служба Віце-прем'єр-міністра України

Проведені консультації з першими сімома іноземними операторами газотранспортної системи, які висловили зацікавленість у спільному управлінні українською газотранспортною системою. Ще з декількома компаніями буде проведено інтерв’ю на початку березня. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

За його словами, свої пропозиції Україні вже надіслали такі європейські газові консорціуми Словаччини та Італії як Eustream і Snam, Нідерландів та Франції - Gazunie та GRTgaz, компанії з Польщі – GAZsystem, Греції – Desfa, Іспанії – Reganosa, Німеччини – Verbunddnelz Gaz AG, Бельгії – Fluxys, Румунії - Transgaz.

«Видобуток газу в Європі падає, а потреба зростає з року в рік. Ми маємо унікальну газотранспортну систему, найбільші сховища природного газу в Європі, посідаємо друге місце серед країн ЄС за запасами газу. Тому і спостерігаємо такий великий інтерес до України. Наша мета знайти дуже ефективного та надійного партнера для  управління ГТС, щоб забезпечити максимальний транзит російського газу в Європу через українську трубу і гарантувати енергетичну безпеку і Україні, і Європі», - наголосив Володимир Кістіон.

На основі систематизованої інформації спеціально утворена Урядом України Робоча група сформує пропозиції до умов конкурсу на залучення одного або декількох міжнародних партнерів для ПАТ «Магістральні газопроводи України».

Нагадаємо, Робоча група створена Урядом України у грудні минулого року. Головою Робочої групи є Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, його заступником – Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, секретарем групи – директор Департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олександр Лісніченко.

Участь у розробці пропозицій та рекомендацій для проведення конкурсу з відбору міжнародних партнерів газотранспортної системи України беруть в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський, директор Департаменту із регулювання відносин у нафтогазовій сфері Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Тетяна Рябуха, голова Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд, Директор з питань енергетичного ринку Генерального директорату Європейської Комісії з питань енергетики Клаус-Дітер Борхардт, голова Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, представник Посольства США в Україні Аня Брансон.

До складу Робочої групи також входять заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Прокопів, Державний секретар Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олексій Перевезенцев, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Кушнір, виконувач обов'язків Голови правління ПАТ «Магістральні газопроводи України» Валерій Ноздрін, керівник служби Віце-прем'єр-міністра України Костянтин Мар’євич, радники Прем’єр-міністра та Віце-прем’єра Адомас Аудіцкас і Едуард Терпицький, а також представник консультанта з питань реструктуризації, послуги яких надаються ПАТ «НАК «Нафтогаз України» Алессандро Бертоліні.

 

версія для друку