українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрився перший в Україні Центр литовського права
23.02.2018 | 14:39
Дніпропетровська ОДА

У Дніпрі відкрився перший в Україні Центр литовського права. Він працюватиме на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Українські та литовські студенти проводитимуть спільні освітні проекти та конференції, обмінюватимуться досвідом.

«Литва – стратегічний партнер Дніпропетровщини. З початку бойових дій на Донбасі з Литви надійшла перша гуманітарна допомога, вона прийняла перших поранених воїнів. За останні три роки у цій країні поправили здоров’я майже 150 хлопців області, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Відкриття Центру литовського права – це ще один етап нашої співпраці. Литва вже давно адаптувала норми свого права до європейських. І для нас її досвід є важливим».

Тепер студенти та курсанти університету мають можливість удосконалювати знання з міжнародного законодавства, навчатися й стажуватися у провідних вишах Литви. Крім того, Центр литовського права дозволить викладачам поглибити зв’язки з європейськими колегами-юристами, переконаний заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко. 
Для вишу – це знаменна подія, додав ректор університету внутрішніх справ Андрій Фоменко.

«Це підсумок плідної співпраці з Литвою, яка розпочалася ще у 2016-му. Тепер наші студенти зможуть навчатися у вишах Литви за програмою обміну і отримувати подвійний диплом. Також у подальшому плануємо відкрити Центр міжнародного права», – зауважив він.

Обидві сторони підписали меморандум про співпрацю. Вони будуть розширювати зв’язки між країнами та ділитися передовим досвідом у галузі права.

«Відкриття Центру литовського права символічно, бо цими днями наша країна святкує 100-річччя відновлення своєї державності, – розказав Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. – Україні треба гармонізувати своє законодавство і перейняти європейські норми права. Ця праця копітка. Ми пройшли цей шлях і готові допомогти».

У Центрі литовського права розроблятимуть стандарти та рекомендації для нової системи українського права, спираючись на базу литовської юрисдикції.

 

версія для друку