українська російська англійська
Усі реформи в АПК відбуватимуться через призму розвитку фермерства, - Максим Мартинюк на з'їзді Асоціації фермерів
27.02.2018 | 16:29
Міністерство аграрної політики та продовольства України

Розвинуте фермерство – майбутнє українського сільського господарства. Через парадигму розвитку сімейних ферм Уряд розглядає всі реформи та новації в АПК, починаючи від формування програм державної підтримки та закінчуючи визначенням моделі ринку землі.

Про це йшлося під час  ХХVIII з’їзду Асоціації фермерів та приватних землевласників України за участі першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка та заступника Міністра з питань розвитку фермерства та кооперації Віктора Шеремети. Захід, у якому беруть участь фермери з усіх регіонів України, проходить сьогодні, 27 лютого у Києві.

«Ухвалена державна стратегія з усіма обов'язковими складовими: відповідною концепцію розвитку фермерських господарств, бюджетною програмою підтримки в сумі 1 млрд грн і профільним заступником міністра. Такий комплексний підхід має забезпечити розвиток сільських територій, створення нових робочих місць та формування сильного підприємця на селі», - зазначив Максим Мартинюк.

Він додав, що на сьогодні Асоціація фермерів та приватних землевласників є однією з найбільш впливових та дієвих асоціацій і тісна співпраця сприяє напрацюванню ефективних управлінських рішень у сфері АПК.

"Вдячний Уряду, Верховній Раді і Мінагрополітики за співпрацю і почуті пропозиції. Вперше від влади простий фермер отримав системну підтримку, закріплену не просто словами, а значним фінансовим ресурсом і конкретними діями», - сказав Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

Довідково

Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) – незалежна самоврядна всеукраїнська громадська організація, яка захищає інтереси понад 43 тисяч фермерських та майже 4 млн особистих селянських господарств.

АФЗУ була заснована у лютому 1991 року Установчим з’їздом фермерів. Асоціація має свою регіональну інфраструктуру, яка налічує 25 обласних АФЗ та 394 районних осередків.

 Асоціація захищає інтереси фермерів та власників земельних паїв, сприяє розвиткові масового фермерського руху в Україні.

 

 

версія для друку