українська російська англійська
Відбулось засідання Колегії Міністерства культури України
28.02.2018 | 09:31
Міністерство культури України

27 лютого під головуванням першого заступника Міністра культури Світлани Фоменко  відбулось засідання колегії Міністерства культури України. На розгляд колегії було винесено питання  організації  виконання Мінкультури бюджетної програми  1801180 «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування».

З метою запобігання маніпуляцій суспільною думкою щодо визначення та формування  порядку використання коштів за означеною програмою, Міністерство культури представило

рекомендації щодо оцінки фільмів патріотичного спрямування. Зокрема, було акцентовано  увагу на тому, що ця програма є додатковим інструментом розвитку вітчизняного кінематографу  і жодним чином не дублює функцій Державного агентства України з питань кіно. Окрім того, бюджетна програма «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» є пілотним проектом у сфері державної підтримки креативних індустрій.

За результати обговорення членами колегії було вирішено залучити фахове середовище до вироблення (напрацювання) як порядку відбору та оцінки проектів, так і формалізації Положення про експертну раду  з відбору кінопроектів патріотичного спрямування тощо.  Також було зазначено, що прозорий і неупереджений процес підготовки управлінського рішення Міністерства культури із залученням усіх стейкхолдерів є запорукою  успішного виконання цієї програми.

Наступне засідання колегії Міністерства культури з розгляду означених  питань планується провести впродовж наступного місяця.

 

версія для друку