українська російська англійська
Уряд врегулював процедуру розрахунку за тепло, вироблене «не з газу»
28.02.2018 | 14:30
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

28 лютого Уряд схвалив рішення щодо унормування питання розрахунку за теплову енергію, вироблену «не з газу». Відповідні зміни вносяться до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов᾿язки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 217.

Проект постанови Уряду розроблено Мінрегіоном за участі Держенергоефективності та Біоенергетичної асоціації України.

Раніше, якщо для забезпечення потреб споживачів теплопостачальне підприємство закуповувало теплову енергію у теплогенеруючих підприємств з інших, крім газу, видів палива, то розрахунки за таку енергію йшли за залишковим принципом після сплати всіх витрат за тепло з газу.

Як результат, виробники тепла «не з газу» несвоєчасно отримували розрахунок за згенеровану і продану теплову енергію і, відповідно, не мали можливості розраховуватися із постачальниками палива. Це дискримінувало їх порівняно із виробниками теплової енергії з газу та постачальниками газу.

«Тепер перерозподіл коштів на рахунках із спеціальним режимом використання та спрямування їх за нормативом виробникам теплової енергії з інших, крім газу, видів палива, зніме ще один бар’єр для залучення інвестицій у виробництво тепла з відновлюваних джерел та, відповідно, сприятиме зменшенню споживання газу у сфері централізованого теплопостачання», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

версія для друку