Аеропорт "Харків" готується обслуговувати пасажирів у період Євро-2012 за одну хвилину
25.07.2011 | 15:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

У період проведення Євро-2012 потужності Міжнародного аеропорту «Харків» дозволять звести час обслуговування одного пасажира до 1 хвилини. Для цього у терміналах аеропорту буде розгорнуто 25 пунктів контролю авіаційної безпеки.

«Розрахунки і проведене тестування підтверджують, що планову пропускну спроможність наш аеропорт готовий забезпечити», - відзначив заступник директора з авіаційної безпеки аеропорту Сергій Макоцеба.

За його словами, одним з пріоритетів підготовки об'єкту до Євро-2012 є забезпечення безпеки. Зокрема, з урахуванням специфіки заходу, здійснюється перепроектування робочих процесів аеропорту у питаннях розділення потоків пасажирів. «У разі проведення у Харкові матчу команд - принципових суперників, уболівальники однієї з команд (припустимо, Англії) підуть через вже зараз працюючий новий пасажирський термінал, а уболівальники другої припустимо, Іспанії) – через тимчасовий термінал. Ну, а цільові групи УЄФА та інших VIP-пасажирів пропускатимемо через «старий» аеровокзал. Таким чином, ми зводимо до можливого мінімуму вірогідність зіткнень фанатів», - наголошує Сергій Макоцеба.

Крім того, нововведення торкнуться і системи реєстрації пасажирів. Уболівальники у своїй країні реєструватимуться, а також отримуватимуть посадочні талони на зворотний виліт з Харкова, що серйозно прискорить реєстрацію і підвищить пропускну спроможність аеропорту. Специфіка пасажиропотоку у період проведення турніру відбивається і на виборі оглядового обладнання. «Перед матчем уболівальники «піково» прилітають (порядка 100 літаків), а після матчу протягом 10-12 годин вони інтенсивно відлітають. Крім того, футбольні фанати, які летять на матч, як правило, не везуть великий багаж – лише ручна поклажа. Виходячи з цього, ми і підбираємо інтроскопи та інше оглядове обладнання», - відзначає Сергій Макоцеба.

Практично всі робочі процеси, які здійснюватимуться в аеропорту (реєстрація пасажирів, ситуація на паркінгах на привокзальній площі, вестибюль, всі етапи контролю) відбуваються «під запис». Причому йдеться не лише про відеозапис, а й про аудіозапис розмов. Для цього аеропорт набуває більш як 100 камер. Крім того, буде куплено устаткування для забезпечення контролю периметра аеропорту. Йдеться про камери і сигнальні систеи, що дозволяють оперативно реагувати на об'єкти незаконного проникнення.

«У період проведення Євро-2012 в аеропорту чергуватиме підрозділ внутрішніх військ – для цього готується спеціальна Постанова Кабінету Міністрів України. Внутрішні війська візьмуть під охорону КПП, увійдуть до підрозділів охорони, створять групи реагування. Що ж до лінійного відділу міліції в аеропорту Харків: на час проведення турніру ним теж будуть виділені значні сили і кошти для того, щоб вирішити всі відповідні завдання на гідному рівні», - наголошує Сергій Макоцеба.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244404026