Автомобільна дорога Київ-Чоп отримала нові транспорті розв'язки до Євро-2012
29.08.2011 | 16:27
Прес-служба Міністерства інфраструктури
 

29 серпня 2011 року, відкрито рух на новій багаторівневій транспортній розв’язці, що знаходиться на 128-у кілометрі  автошляху М-06 Київ-Чоп (Житомирська область). Цей міжнародний транспортний коридор з’єднує столицю України з країнами Євросоюзу. Участь в урочистому відкритті руху взяли Президент України Віктор Янукович, Віце-прем'єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков, Голова Укравтодору Володимир Демішкан.

Будівництво розв’язки передбачено планами Уряду по підготовці до чемпіонату Європи з футболу 2012 року: наступного року тисячі вболівальників з Європи поїдуть відремонтованою дорогою Київ-Чоп на чемпіонат з футболу.

За словами Глави держави, відкриття транспортної розв'язки свідчить про готовність України приймати гостей футбольного Євро-2012. «Будівництво цієї дороги – приклад співпраці з Україною Європейського банку реконструкції та розвитку, Європейського інвестиційного банку, турецьких будівельних компаній, і це ті інвестиції, які підійматимуть рівень економіки нашої держави, змінюють її обличчя на краще», - сказав Глава держави під час церемонії відкриття.

Нова розв’язка не має аналогів в Україні – це перший в Україні об’єкт такого рівня складності. Тут побудовано три шляхопроводи, більше 10 кілометрів основного проїзду та з’їздів, виконано понад півмільйону кубів земляних робіт, влаштовано покриття з щебенево-мастикового асфальтобетону, довговічна розмітка з полімерної стрічки та холодного пластику. З метою забезпечення ефективної експлуатації та безпеки руху за складних погодних умов на розв’язці встановлена дорожня метеостанція.

Очікувана інтенсивність руху автомобілів у зоні розв'язки у 2011 - 2026 роках становитиме 48,7 тис. автомобілів на добу. Забезпечити довговічність дорожнього покриття в умовах постійно зростаючої інтенсивності руху покликані сучасні технології та матеріали, які застосовувались під час ремонту автошляху.

Розв’язка побудована в рамках спільного проекту з Європейським банком реконструкції і розвитку і Європейським інвестиційним банком. Принципово важливо, що об’єкт збудований за сучасними європейськими технологіями.

Під час будівництва використовувались сучасні технології: влаштування верхнього шару дорожнього одягу з щебенево-мастичного асфальтобетону (ЩМА), влаштування дорожньої розмітки з застосуванням довговічних матеріалів (стрічка «Stamark 3M» та холодного пластику), укріплення укосів геотекстильними матеріалами.

Загальна вартість виконаних робіт на розв’язці склала 199,2 млн. грн.

Проектний інститут - ДП «Укрдіпродор». Замовник – Державна служба автомобільних доріг України,  ДП «Укрдорінвест». Підрядники – фірма «Гульсан» (Туреччина), ТОВ «Трансміст» (Україна).

Цього ж дня відкрито рух на 44 кілометрах автошляху Київ-Чоп у Рівненській та Житомирській областях з транспортною розв’язкою на 340-у км автодороги Київ-Чоп.

Окрім того, до 450-ї річниці Пересопницького Євангелія відкрито рух на дорозі протяжністю 31 км, що веде до с. Пересопниця.

Наголосимо, на виконання доручення Президента України 2011 році вже відкрито рух на нових та відремонтованих дорогах загальною протяжністю більше 600 км. Водночас до кінця року буде відкрито рух на понад 1500 км українських автошляхів. За словами Віктора Януковича, наступного року в нашій державі планується збудувати 2 тисячі кілометрів доріг. «Такі темпи треба зберігати на майбутнє»,- переконаний Президент.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244487716