Микола Азаров: Уряд розробить довгострокову програму управління трудовими ресурсами
11.10.2011 | 14:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Кабінет Міністрів України розробить довгострокову програму управління трудовими ресурсами. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров на брифінгу після відвідання Києво-Святошинського районного центру зайнятості Київської області.

«Надзвичайно важливо навчитися прогнозувати на 5-10-15 років, тому що, наприклад, для того, щоб підготувати спеціаліста необхідно 3-5 років. Тому потреба у спеціалістах та професіях має мати довгострокові прогнози. Це тема, над якою Уряд працюватиме», -  підкреслив Микола Азаров.

При цьому він наголосив, що для того, аби підготувати спеціалістів, які будуть потрібні економіці через 10-15 років, уже зараз необхідно створювати відповідну базу, перш за все, навчальну.

Глава Уряду також зазначив, що система центрів зайнятості в Україні перебуває в хорошому стані і може забезпечити громадян усією необхідною інформацією щодо працевлаштування. Водночас Микола Азаров зауважив, що роботодавці спільно з державою повинні брати участь у підготовці та перекваліфікації працівників.

«Ми пересвідчилися в тому, що система центрів зайнятості в нашій країні перебуває в гарному стані та може забезпечити всією необхідною інформацією для працевлаштування всіх тих, хто хотів би знайти роботу. Також необхідно проводити активну роботу з роботодавцями. Наші підприємства повинні разом з державою брати участь у підготовці, перепідготовці та перекваліфікації наших кадрів», - підкреслив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров наголосив, що економіка України розвивається та потребує великої кількості нових спеціалістів, і тому Уряд велику увагу приділятиме ліквідації диспропорції у підготовці спеціалістів, які потрібні для економіки. «Ні для кого не секрет, що ми випускаємо у великій кількості не тих спеціалістів, які потрібні для нашої економіки, що розвивається. І ми в цьому переконалися на прикладі Києво-Святошинського центру зайнятості. Вакансії одні, а пропозиції інші. Цю диспропорцію необхідно усунути заради інтересів самих людей, тому що потреби економіки зараз великі, і ми, в принципі, могли б задовольнити усі заявки людей на роботу», - зазначив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров відвідав Києво-Святошинський районних центр зайнятості Київської області, де ознайомився з роботою програмно-апаратного комплексу для професійної орієнтації молоді «Живи і працюй в Україні», оглянув сектор самостійного пошуку роботи, ознайомився з роботою реєстраційно-приймального сектору та сектору активної підтримки безробітних, де проводяться співбесіди спеціалістами центру з безробітними, здійснюється підбір відповідної роботи, а також пропонується тимчасова зайнятість на громадських роботах. Також Прем’єр-міністр взяв участь у семінарі для роботодавців з питань легалізації зайнятості та заробітної плати.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244607593