Україна та Словенія мають намір вдвічі збільшити взаємний товарообіг
11.10.2011 | 17:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Україна та Словенія мають намір вдвічі збільшити взаємний товарообіг. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Президентом Республіки Словенія Данілом Тюрком.

«Давайте будемо працювати над подвоєнням нашого товарообігу. Потенціал для цього у нас є», - зазначив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що на 40% збільшився обсяг взаємної торгівлі між країнами, але він досі не відповідає потенціалу України та Словенії. Прем’єр-міністр пообіцяв, що український Уряд докладе максимум зусиль для активізації двосторонніх відносин.

Крім того, Микола Азаров запропонував Словенії створювати спільні підприємства в фармацевтиці. За його словами, Україна також зацікавлена в розширенні свого експорту до словенської держави, зокрема це стосується електроенергії, зернових, продукції металургійної галузі, харчової промисловості. «Наші країни мають можливість для кооперації з тим, щоб наші товари виходили на ринок ЄС, а ваші товари виходили на ринок СНД», - додав Микола Азаров.

За словами Прем’єр-міністра, є значний потенціал для співпраці в транспортній галузі.

Микола Азаров поінформував Президента Словенії про те, що Україна завершує переговори з ЄС щодо створення зони вільної торгівлі, лібералізації візового режиму та угоди про політичну асоціацію. Глава Уряду вкотре наголосив, що Україна наполягатиме на включенні до угоди про асоціацію своєї європейської перспективи та розраховує на те, що Словенія підтримає її у цьому питанні. «В угоді про асоціацію не згадувати про європейську перспективу України – це ображати країну, ображати її народ, який чітко вибрав шлях європейської інтеграції. Тому ми розраховуємо, що Словенія підтримає нас у цьому питанні», - наголосив Микола Азаров, підкресливши, що Україна не має наміру негайно подавати заявку на вступ до ЄС, однак така перспектива в угоді має бути чітко прописана.

У свою чергу Президент Республіки Словенія Даніл Тюрк зазначив, що зараз є всі можливості для подвоєння взаємного товарообігу: «Дійсно, в два рази збільшити товарообіг реально, всі можливості для цього існують, тому що існуючий рівень товарообігу є не достатнім».

Водночас Президент Словенії підкреслив, що його країна підтримує євроінтеграційні прагнення України.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244609327