Сергій Тігіпко: Кримінальна юстиція не може бути інструментом тиску на бізнес
13.12.2011 | 17:43
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра - Міністрa соціальної політики
 

Пом'якшення кримінального законодавства у сфері економіки має стати першим кроком на шляху реформи кримінальної юстиції, спрямованої на впровадження європейських стандартів у правоохоронній сфері. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко, коментуючи підписання Президентом України закону про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

Новий закон передбачає вилучення з Кримінального кодексу сімнадцяти складів злочинів та зміну філософії притягнення до відповідальності за господарські злочини. За деякі види правопорушень, чітко передбачені в законі, підприємців будуть карати штрафами, а не позбавленням волі.

«Кримінальна юстиція  не може бути інструментом тиску на бізнес. Наступний крок - ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу», - вважає Сергій Тігіпко.

Ідеологією реформи кримінальної юстиції має стати зменшення рівня криміногенності та конфліктності в суспільстві, запровадження в країні принципів відновного правосуддя та нових підходів до вирішення суперечок, зокрема медіації.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244780367