Інваліду-ліквідатору дано право вибору пенсії
16.12.2011 | 15:38
Прес-служба Пенсійного фонду
 

З 1 січня 2012 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 № 1210 «Про  підвищення  рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою передбачено, насамперед, підвищення розмірів пенсій учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – інвалідів шляхом запровадження формульного порядку обчислення заробітної плати за роботу у зоні відчуження, встановлення нових мінімальних розмірів пенсій, мінімальних пенсійних виплат та додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Перерахунки пенсій будуть проведені в автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних справ.

При цьому інвалідам-учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986-1990 роках, які отримують пенсію за іншими законодавчими актами, може бути призначена, якщо це доцільно, пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За наявності необхідних документів у матеріалах пенсійної справи пенсіонер має право подати до управління Пенсійного фонду заяву про переведення на інший вид пенсії. Якщо необхідних документів у матеріалах пенсійної справи немає, пенсіонер може їх надати для перевірки доцільності переведення на інший вид пенсії.

При зверненні пенсіонерів із зазначеними заявами у січні 2012 року переведення на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» буде проведено з      1 січня 2012 року.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244794882