За останній рік в Україні вироблено більше 300 млн. кВт*год електроенергії з відновлюваних джерел
20.01.2012 | 13:18
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження
 

«Світова спільнота визначила 2012 рік роком сталої енергетики.  Вчора, на відкритті П’ятого Міжнародного саміту енергії майбутнього в м. Аду Дабі, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав уряди всіх країн  подвоїти зусилля щодо зменшення енергоспоживання та збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергетичних балансах. Для України це питання актуальне як ніколи. Наше Агентство докладатиме максимум зусиль для реалізації цих цілей», - заявив Голова Держенергоефективності Микола Пашкевич відкриваючи засідання Колегії.

  «Дерегуляція у сфері енергоефективності, відмова від контрольно-наглядових функцій та платних послуг і усунення корупційних чинників дозволили перейти нам в цьому році до партнерських відносин з бізнесом. Доказом цього є активізація впровадження енергоефективних проектів та збільшення обсягу інвестицій. За останній рік в Україні вироблено більше 300 млн. кВт*год електроенергії з відновлюваних джерел. За рахунок реалізації програм енергоефективності лише в першому півріччі 2011р. було заощаджено 0.8 млрд. м3. природного газу. З  2010 року стабільно знижується рівень енергоємності ВВП», зазначив Микола Пашкевич.

Підбиваючи підсумки минулого року Голова Агентства відзначив, що вперше, з моменту дії Державної цільової економічної програми  енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, було відпрацьовано всі нормативно-правові акти для проведення конкурсного відбору енергоефективних проектів для їх державної підтримки за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.  «Цей шлях ми проходили більше року. Але досягнуті результати дозволять у найближчі три роки безперешкодно відбирати та вчасно фінансувати проекти у рамках Програми», - зазначив Микола Пашкевич.

Також Голова Агентства поінформував, що у 2011 році за сприяння Уряду  у сферу енергоефективності спрямовано чималі інвестиційні кошти від міжнародних фінансових організацій. Зокрема, грант у рамках Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) в обсязі 31 млн. євро на фінансування 7 проектів у містах Тернопіль, Житомир, Львів, Миколаїв, Рівне, Запоріжжя та демо-проектів ще у 10 муніципалітетах. Крім цього, Міжнародним банком реконструкції та розвитку була відкрита кредитна лінія на реалізацію проектів та заходів з енергозбереження у розмірі 200 млн. дол. США.

Наприкінці Микола Пашкевич додав, що Агентство завершило реорганізацію,  найближчим часом будуть сформовані територіальні підрозділи, а це дозволить максимально наблизити до кінцевих споживачів енергії зусилля Уряду з підвищення енергоефективності. «Темп взято чималий, сподіваюсь, ми його не тільки збережемо у поточному році, а й прискоримо», підсумував свій виступ Голова відомства.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244882990