У Мінфіні обговорили прогноз держбюджету на 2013 та 2014 роки
31.01.2012 | 14:05
Прес-служба Міністерства фінансів
 

30 січня у Міністерстві фінансів України відбувся круглий стіл з обговорення прогнозу Державного бюджету України на 2013 та 2014 роки.

 Захід проходив за участю представників органів виконавчої влади, міжнародних організацій, науковців та експертів, зокрема: директора економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина,  радника Президента України – керівника Головного управління з питань реформування соціальної сфери Адміністрації Президента Анатолія Максюти,  директора Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерія Геєця, президента Академії фінансового управління Тетяни Єфименко, координатора упровадження реформ Координаційного центру з упровадження економічних реформ при Президентові Сергія Марченка, першого заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослава Жаліла, постійного представника Міжнародного валютного фонду в Україні Макса Альєра та ін.

Відкриваючи засідання, Міністр фінансів Валерій Хорошковський підкреслив: «Для нас вкрай важливо провести саме професійну дискусію з цього приводу, адже ми хочемо дати правильні економічні орієнтири та сигнали суспільству та ринку».

Варто зазначити, що прогноз Державного бюджету розроблений вперше в історії Міністерства фінансів. Цей системний документ побудований відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України, Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», державних цільових програм, з урахуванням найкращого досвіду розвинутих європейських країн у сфері середньострокового бюджетного планування.

Під час дискусії її учасники обмінювалися думками та пропозиціями щодо запровадження середньострокового бюджетного планування в Україні. Також обговорювалися проблеми та перспективи економіки України у майбутніх 2013-2014 рр., шляхи та сценарії її можливого розвитку.

За словами Міністра фінансів, основними завданнями, які стоять перед державним бюджетом на середньострокову перспективу є:

- становлення справедливої системи оподаткування, яка забезпечить фіскальну достатність та активізацію підприємницького потенціалу;

- покращення добробуту та якості життя населення шляхом економічно обґрунтованого підвищення соціальних стандартів та гарантій, а також удосконалення системи надання пільг і допомог;

- зниження рівня дефіциту державного бюджету та частки державного боргу у валовому внутрішньому продукті;

- залучення інвестицій в економіку, підтримка структурних реформ;

- підтримка економічного зростання регіонів, зміцнення фінансово-економічної самостійності місцевих бюджетів;

- підвищення управління бюджетними коштами.

Підбиваючи підсумки, учасники круглого столу позитивно оцінили практику запровадження складання і публічного обговорення середньострокового бюджету та визнали, що бюджетне прогнозування – лише перший крок на шляху вдосконалення бюджетної системи України та управління бюджетним процесом.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244916569