Борис Колесніков: Укрзалізниці необхідна повна заміна парку пасажирських вагонів
01.02.2012 | 09:19
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ
 

Укрзалізниці необхідна повна заміна парку вагонів, оскільки  зношеність пасажирського рухомого складу становить 85,6%. На цьому в ході прес-конференції, яка відбулася у Києві 31 січня 2012 року, наголосив Віце-прем’єр-міністр України - міністр інфраструктури Борис Колесніков.  За його словами, 3666 вагонів (52,2%) інвентарного парку пасажирських вагонів вичерпали термін експлуатації (28 років). Загалом інвентарний парк Укрзалізниці складається з 7 025 пасажирських вагонів, який щороку зменшується в середньому на 200 вагонів.

„Ми будемо залучати інвестиції для того, щоб у найближчі 5 років оновити рухомий склад”, - зазначив Борис Колесніков.

Як зазначив Віце-прем’єр-міністр України-Міністр інфраструктури, із задіянням для перевезення пасажирів швидкісних поїздів, через зменшення часу поїздки і збільшення кількості рейсів, залізниці потребуватимуть менше рухомого складу, ніж на даний час. 

У приміському сполученні за межами нормативного терміну служби встановленого підприємствами-виробниками експлуатується більшість парку моторвагонного рухомого складу: 56,2% електропоїздів та 86,6%, дизель-поїздів (нормативний термін служби електропоїздів 28 років, дизель-поїздів 20 років). Протягом 2012-2013 років з парку моторвагонного рухомого складу залізниць України через закінчення терміну експлуатації буде виключено близько 419 вагонів електропоїздів та 34 вагони дизель-поїздів.

Як зауважив Борис Колесніков, сьогодні органам місцевої влади необхідно у повному обсязі розраховуватися за пільгові перевезення пасажирів, з ними проводиться робота щодо вирішення цього питання.

„Сьогодні ми працюємо із кожною областю. Вирішуємо питання щодо компенсації за перевезення пільгових категорій населення. Залізниця безкоштовно працювати не може!”, - зазначив  Борис Колесніков.

Нагадаємо, що загалом за минулий рік перевезено  427 млн пасажирів,  у тому числі в дальньому сполученні - 64,1 млн.  Збитки від пасажирських перевезень у 2011 році очікуються понад 6,6 млрд грн., у тому числі в приміському сполученні – 3,2 млрд грн, переважно за перевезення пільгових категорій населення.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244920853