Микола Азаров наполягає: у період холодів кожна людина має бути захищена
01.02.2012 | 12:13
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Прем’єр-міністр Микола Азаров наполягає, щоб міліція, лікарі і комунальники надавали допомогу безпритульним. На цьому він наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Особливу увагу звертаю на захист життя людей. На жаль, у нас багато тих, хто знаходиться у зоні ризику. Я наполягаю, щоб міліція, лікарі і комунальники безумовно надавали допомогу тим, хто знаходиться на вулицях, направляли безпритульних людей до пунктів обігріву або в будь-яке доступне тепле приміщення. Дільничі, патрульні, лікарі, соціальні працівники отримали відповідні інструкції», - сказав Микола Азаров, повідомивши, що Міністерство охорони здоров’я видало наказ про заборону виписувати з лікарень людей, які не мають постійного місця проживання, доки стоять холоди.

Глава Уряду повідомив, що Віце-прем’єр-міністру – Міністру соціальної політики Сергію Леонідовичу Тігіпку доручив, щоб  соціальні працівники зробили обхід одиноких, безпомічних, старих людей, не чекаючи критичних ситуацій.

Крім того, Микола Азаров дав окреме завдання Міністру енергетики та вугільної промисловості Юрію Анатолійовичу Бойку,  щоб під час холодів всі громадяни були забезпечені енергопостачанням. «Люди мені повідомили, що обленерго зараз продовжують планові ремонтні роботи і тому здійснюють планові відключення електроенергії. І це під час таких холодів! Негайно забезпечте, щоб де можна, плани були скориговані, а де не можна, людям забезпечили альтернативне енергопостачання», - зазначив Прем’єр-міністр.

Водночас він закликав громадян мобілізуватися в такій складній ситуації, максимально економити тепло, гарячу воду, електроенергію, оберігати обладнання, а не псувати його: «Це все не тільки дорого коштує країні, а й визначає нашу міцність перед випробуваннями».

Микола Азаров також звернувся з проханням до громадян, установ, підприємств «не бути байдужими, підтримати, захистити людей, які не можуть самі собі дати раду в такий складний час». «Ми один народ», - наголосив він.

Прем’єр-міністр також подякував всім, хто оперативно ліквідував наслідки аварії на магістральній трубі водогону в Алчевську. «Без води залишились мешканці п’яти міст. Але за кілька годин аварія, яка загрожувала паралізувати життя десятків тисяч людей, була ліквідована. Хочу подякувати всім, хто оперативно ліквідував небезпеку. Водночас, це підтвердило, що прораховані нами ризики цілком реальні, а прийняті рішення щодо організації оперативного реагування під час екстремальних морозів – абсолютно необхідні», - підкреслив Микола Азаров, зазначивши, що розслаблятися не можна ні на хвилину.

Микола Азаров також повідомив, що у зв’язку з тим, що в ніч з 1 на 2 лютого в більшості областей очікується зниження температури до 30 градусів і нижче, на засіданні Уряду буде заслухано інформацію Клюєва Андрія Петровича, Балоги Віктора Івановича, Близнюка Анатолія Михайловича та Аніщенка Олександра Володимировича щодо забезпечення життєдіяльності країни під час холодів: «Що зроблено і що ще необхідно зробити додатково».

Глава Уряду нагадав, що в країні створено значні запаси газу, вугілля, топочного мазуту, які гарантують життєдіяльність всіх об’єктів теплопостачання у найбільші і тривалі морози. Створено понад 1,5 тисячі пунктів обігріву і харчування людей, які на вулиці потрапили в скрутне становище.

30 січня Уряд додатково доручив доукомплектувати всім необхідним аварійно-відновлювальні поїзди, які є в кожному відділенні залізниці. «Таким чином, в кожній області створено мобільний ресурс, щоб в будь-якій точці країни швидко ліквідувати можливі масштабні аварії», - підсумував Микола Азаров.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244921774