Анатолій Близнюк подякував комунальникам за самовіддану роботу
01.02.2012 | 14:38
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства
 

Працівники комунального господарства роблять усе від них залежне, щоб в умовах екстримально низьких температур життєдіяльність населених пунктів продовжувалася без ускладнень, сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк на брифінгу присвяченому забезпеченню безперебійної роботи об’єктів життєдіяльності населення, що відбувся в Кабінеті Міністрів України у середу, 1 лютого.

«Наше суспільство неоднозначно ставиться до працівників комунальних служб, але, однозначно, не розуміє ні їхньої ролі, ні характеру їхньої праці. Наприклад, у системі комунальної теплоенергетики працює майже 400 тис. чоловік. Зарплата – невисока. Середній вік працівників – 53 роки. Укомплектованість оперативно-експлуатаційним та аварійно-відновним персоналом у деяких областях складає всього 71–80% від необхідного. Конкретний приклад: 28 – 29 січня в Одесі працівники аварійної бригади працювали на ліквідації пориву теплотраси цілодобово, при морозі мінус 13 і при вітрі 10 метрів на секунду. У цей же час на подібній аварії у Києві, вночі, щоб вичистити траншею теплотраси, бригада вручну перемістила більше 3 кубометрів ґрунту. І це в 17-ти градусний мороз. Хочу подякувати кожному комунальнику за самовіддану роботу в умовах нинішніх морозів», – сказав Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, громадянам варто бачити не тільки недоліки у роботі комунальників, але й те, що це важка праця. А враховуючи стан вітчизняних мереж, ця робота перетворюється на постійний аврал.

«В Одесі порив стався на теплотрасі діаметром 400 міліметрів, це досить крупна мережа, яка після її прокладення у 1964 році, жодного разу капітально не ремонтувалася. Я прошу наших громадян з більшим розумінням і повагою ставитися до роботи комунальників. Повірте, ми робимо все можливе», – наголосив А.Близнюк.

28 січня близько 13:30 у мережах, які обігріває ПАТ «Одеська ТЕЦ» було помічено падіння тиску та збільшення забору води, які однозначно вказували на порив. 5 аварійних бригад (близько 20 чоловік) комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» спільно з працівниками ЖКС розпочали пошук ушкодження. Поломку - розрив компенсатора температурних розширень, розшукати вдалося лише о 17:00 за адресою: вул. Спиридонівська, 14. Це у самому історичному центрі Одеси, де більшість будинків мають історичну цінність. Особливість тутешньої теплотраси і мереж теплопостачання полягає в тому, що всі мережі прокладалися в умовах уже цілком сформованої забудови, тому мають складний проект, значну кількість повітряних проводок та інших нестандартних інженерних рішень.

 Було здійснено переключення теплопостачання близько 40 житлових будинків на резервну схему подачі тепла. Однак 44 будинки, 4 дитсадки і 2 школи по вул. Спиридонівська, Старопортофранківській, Ніжинської, Новосельського, Ковальській, Тираспольської та інших, потрапили у зону відключення. У зв’язку із цим 3 аварійні бригади (12 чоловік) продовжили роботу у будівлях прилеглого району зливаючи теплоносій із системи. Ще дві бригади працювали безпосередньо на місці розкопали теплокамеру теплотраси, розібрали плити перекриття, спустили теплоносій та відкачали воду із теплокамери. Потім вирізали компенсатор та замінили його новим, заповнили систему водою, зібрали перекриття та закрили теплокамеру ґрунтом. Все це виконувалося в умовах температури повітря від – 10 до – 13 градусів за Цельсієм, високій вологості та вітрі до 10 м/с з великою кількістю ручної праці.

Аварійні роботи проводились цілодобово. Від моменту виявлення пориву до повної ліквідації наслідків і виходу ТЕЦ на доаварійний режим минуло 27 годин.

О 10:30 30 січня стався порив тепломережі між будинками 66-а, 68-а по вулиці Щербакова у Києві, внаслідок якого без тепла опинились поліклініка (вул. Щербакова 70) та 3 житлові будинки (вул. Щербакова 66-А, 68-А, 72). З 11:00 до 21:30 30 січня 8 працівників та один екскаватор аварійної бригади Управління теплових розподільчих мереж 6 «Київенерго» розкрили 6 погонних метрів теплотраси на всю глибину, вичистили траншею (вручну), відкачали воду. Після заміни порваної ділянки труби та пуску теплоносія о 23:30 було виявлено ще один порив мережі поруч. Робота тривала до 13:00 31 січня, коли теплопостачання було повністю відновлене. Вручну було переміщено більше 3 кубометрів ґрунту. Всі роботи проводилися в умовах температури повітря до – 17 градусів за Цельсієм.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244923581