Уряд доручив МНС спільно з іншими відомствами вжити заходи, щоб унеможливити надзвичайні ситуації через морози
01.02.2012 | 16:17
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій
 

1 лютого Кабінет Міністрів схвалив розпорядження "Про невідкладні заходи щодо ліквідації можливих масштабних надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення населення у зимовий період 2012 року". Документ передбачає оперативне реагування на можливі масштабні надзвичайні ситуації на об’єктах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, важливих об’єктах господарського комплексу, які пов’язані з низькими температурами повітря.

«Аналіз свідчить, що в країні формується надзвичайна погодна ситуація. Вважаю, що належне реагування на неї є спільним завданням відповідних міністерств і місцевих органів влади. Тому, за дорученням Кабінету Міністрів, вношу пропозицію про додаткові заходи, спрямовані на ліквідацію можливих надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення», - наголосив Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога під час засідання Уряду.

Відповідно до розпорядження, в Україні буде сформовано 550 зведених аварійно-відновлювальних бригад, які укомплектують аварійним запасом майна та оснащення, необхідного для проведення відновлювальних робіт. Зокрема, Міністерство енергетики та вугільної промисловості забезпечить створення 200 бригад, Міністерство інфраструктури - 300, Міністерство надзвичайних ситуацій – 50.

Водночас Міністерство інфраструктури сформує на базі Донецької, Львівської, Придніпровської, Південно-Західної та Одеської залізниць 5 аварійно-відновлювальних потягів для розміщення, життєзабезпечення, перевезення зведених аварійно-відновлювальних бригад та аварійного запасу майна і оснащення (із розрахунку 1 потяг у складі 12 пасажирських та 5 вантажних вагонів для одночасного перевезення 100 бригад).

Міністерство надзвичайних ситуацій та Міністерство оборони забезпечать готовність до використання та передислокації до місць можливих аварій по 50 додаткових наметових пунктів обігріву аварійно-відновлювальних бригад та населення, укомплектованих відповідними матеріально-технічними засобами.

Координацію заходів з оперативного реагування залучених сил і засобів центральних і місцевих органів виконавчої влади у разі виникнення масштабних надзвичайних ситуацій на об'єктах життєзабезпечення населення здійснюватиме Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства разом з Міністерством надзвичайних ситуацій.

Фінансування заходів передбачено за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244924783