У поточному році в Хмельницькій області планується ввести в експлуатацію 32 об'єкти в галузі тваринництва
27.02.2012 | 15:03
Хмельницька ОДА
 

Про здобутки та плани, а також недоліки в галузі тваринництва голова облдержадміністрації говорив під час дводенного семінару з питань застосування засобів захисту рослин, підготовки до комплексу весняно-польових робіт та раннього догляду за озимими культурами на базі санаторію «Товтри» смт. Сатанів Городоцького району.

Говорячи про позитивні тенденції, він зауважив, що по сільськогосподарських підприємствах у 2011 році зросло виробництво основних видів тваринницької продукції: м’яса – на 17%, молока -7%, яєць – у 2,2 раза. «До відповідного періоду минулого року по всіх категоріях господарств чисельність великої рогатої худоби збільшено на 1,9 тис. голів, птиці майже на 1,5 млн. голів, овець і кіз на 2,9 тисячі голів», - підкреслив Василь Ядуха.

Варто зазначити, що в 2011 році в галузь тваринництва залучено більше 102 мільйонів гривень капітальних інвестицій. Із загальної кількості інвестиційних проектів, що впроваджувались, наймасштабнішими є 15 об’єктів. Підвищення продуктивності праці сприяло зростанню середньомісячної заробітної плати штатного працівника сільськогосподарських підприємств у минулому році на 39%.

Разом з тим, за словами голови адміністрації, якщо в цілому по області стабілізовано ситуацію з поголів’ям ВРХ, то в трьох районах їх кількість зменшилась, господарства шести районів зменшили поголів’я корів. « Необхідно вжити невідкладних заходів щодо стабілізації та нарощування поголів’я сільськогосподарських тварин шляхом збереження та вирощування приплоду, закупівлі молодняку в населення, використовуючи державну підтримку. По області в минулому році закуплено в населення майже 4,3 тисячі голів молодняка. В районах, де відстає тваринницька галузь, ця робота проводиться недостатньо», - наголосив Василь Ядуха. Він зауважив, що в цьому році за рахунок вкладення приватних інвестицій у галузь тваринництва планується ввести в експлуатацію 32 об’єкти, а саме: в молочному скотарстві 23 молочнотоварних ферм і комплексів, 7 свинокосплексів, 2 птахоферми.

Керівник краю окремо зупинився на всілякій підтримці товаровиробників, які розвивають галузь тваринництва: « Землі запасу, резерву, не витребуваних паїв надавати в першу чергу тим господарствам, які займаються молочним скотарством, в другу чергу тим, що займаються тваринництвом, і в останню чергу тим, що ведуть лише рослинницьку галузь».

За словами Василя Ядухи, останнім часом викликає занепокоєння ціна на закупівлю молока від господарств населення та сільськогосподарських підприємств. Державою за січень поточного року фактично нараховано та перераховано дотації більш ніж 2 мільйона гривень. « Таким чином, ціна на молоко повинна була б зростати за рахунок дотації, а маємо незрозумілу ситуацію і обурення людей», - сказав голова адміністрації та доручив відповідним структурам детально вивчити ситуацію. « Ціна на молоко не має бути нижчою середньообласного рівня, тобто, приблизно 2,45 гривні», - резюмував Василь Ядуха.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244993470