У 2011 році зменшилися обсяги імпорту м'ясної та молочної продукції до України
28.02.2012 | 09:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства
 

У 2011 році скоротилися обсяги імпорту м’ясної та молочної продукції до України. Таких результатів українським аграріям вдалось досягти завдяки зростанню вітчизняного виробництва. Зокрема, імпорт м’яса в Україну скоротився на 132 тисячі тонн, а молока – на 25 тисяч тонн.  Про це повідомив  Директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства Андрій Гетя.

«Минулого року до України імпортували 246 тисяч тонн м’яса. Основними постачальниками стали Бразилія, Польща та Німеччина. У структурі експорту переважало  м'ясо птиці та свинини. Якщо ж говорити про експорт, то у 2011 році Україна експортувала 80 тисяч тонн м’яса до Росії, Білорусії, Казахстану, Молдови», - поінформував Андрій Гетя.

Перші місця за чисельністю поголів'я свиней в Україні посідають Київська, Дніпропетровська та Донецька області. У кожній із них утримується понад 500 тисяч голів свиней.

 «Минулий рік відзначився будівництвом і реконструкцією свиноферм. Найактивніше реконструювання ферм по вирощуванню ВРХ відбувається у Хмельницькій та Вінницькій областях, де оновлюють понад п’ять таких ферм», - зазначив Директор департаменту тваринництва.

У 2012 році,  в рамках національного проекту «Відроджене скотарство», прогнозується виробництво понад 11 мільйонів тонн молока.

«Імпорт молока та молокопродуктів в 2011 році зменшився на 25 тисяч тонн у порівнянні з позаминулим роком і склав 248 тисяч тонн. Основні постачальники продукції на вітчизняний ринок  - Росія, Польща, Білорусія, Франція та Німеччина», - повідомив Андрій Гетя.

Перше місце з виробництва молока посідає Вінницька область, яка за 2011 рік виробила понад 800 тисяч тонн молока. В сільськогосподарських підприємствах усіх областей України, окрім Одеської,  збільшився середній надій молока від однієї корови. Київська область може похизуватися найбільш молочними особинами (понад 5 тисяч літрів  молока). За чисельністю поголів'я корів всіх категорій господарств – понад 150 тисяч тонн, у минулому році перші місця утримують Вінницька, Черкаська та Львівська області.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=244994576