Микола Азаров: Ніякої загрози дефолту для України немає
01.03.2012 | 13:06
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
 

Немає ніяких економічних підстав для загрози дефолту в Україні. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час лекції "Як в Україні забезпечити сталий розвиток", яку він прочитав для студентів вищих навчальних закладів під час робочої поїздки до Закарпатської області.

«Ніякої загрози дефолту, і навіть натяків на дефолт у нас немає», - зазначив Микола Азаров.

Водночас Глава Уряду підкреслив, що зниження ціни на російський газ до економічно обґрунтованого рівня дозволить Україні вийти на позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу. При цьому він вкотре нагадав, що Україна зараз отримує газ за найвищими цінами в Європі.

Микола Азаров наголосив, що одним із головних чинників, які формують негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу України, є надзвичайно висока ціна на газ. «Наше негативне сальдо визначається перш за все високою ціною на газ. Якщо ціна на газ буде в два рази нижчою, ми матимемо позитивне сальдо нашого платіжного і торгового балансу», - зазначив Глава Уряду.

В той же час Прем’єр-міністр запевнив, що також немає ніяких підстав для зниження курсу національної валюти. «Ніяких підстав для девальвації курсу гривні немає. У нас достатньо валютних резервів, попит на валюту врівноважується пропозицією. У нас , в принципі, нормальне співвідношення нашого платіжного балансу. Тобто ми в країну заводимо більше валюти,ніж вивозимо», - повідомив Микола Азаров. Він зазначив, що ці фактори нівелюються негативним сальдо зовнішньоторгового балансу.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245006557