Комерційні банки на Київщині кредитуватимуть аграрний сектор
03.03.2012 | 13:38
Київська ОДА
 

Голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк та представники територіальних відділень комерційних банків у Київській області підписали меморандум про загальні засади співробітництва Київської обласної державної адміністрації та комерційних банків щодо кредитування підприємств агропромислового комплексу Київської області у 2012 році.

«Тема кредитування надзвичайно актуальна саме у весняний період. Сподіваюся, що спільними зусиллями та завдяки виконанню зазначених у меморандумі зобов'язань і кредитори, і позичальники у найкоротші терміни налагодять співпрацю щодо кредитування підприємств агропромислового комплексу Київської області», - зазначив голова Київської облдержадміністрації.

У меморандумі йдеться про те, що метою підписаної угоди є узгодження дій та консолідація зусиль сторін на принципах: прозорості та довіри між учасниками шляхом створення умов для максимального задоволення потреб підприємств агропромислового комплексу в кредитних коштах; доступності в банківських послугах, які потребують аграрії-позичальники; цільового використання кредитних коштів.

Підписавши меморандум про співпрацю, Київська обласна державна адміністрація та територіальні відділення комерційних банків у Київській області домовилися про об`єднання зусиль у створенні сприятливих умов у фінансово-кредитному забезпеченні підприємств агропромислового комплексу.

Банки зобов'язалися розглянути питання збільшення обсягів кредитних коштів, які направляються у галузі АПК; можливості перегляду графіків погашення кредитів сільгосптовировиробниками на більш сприятливий для них термін; пролонгації, за необхідності, кредитів, залучених підприємствами агропромислового комплексу у минулі роки.

В свою чергу Київська обласна державна адміністрація бере на себе зобов'язання організувати щотижневий моніторинг стану залучення підприємствами агропромислового комплексу області кредитів Банків з метою визначення прогнозованої потреби в коштах державного бюджету на часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами; з метою сприяння своєчасному поверненню кредитів, залучених підприємствами АПК, забезпечити взаємодію з Комісією щодо недопущення надання часткової компенсації відсоткової ставки за рахунок державного бюджету агропромисловим підприємствам Київської області, які несвоєчасно та не в повному обсязі виконують зобов'язання перед Банками (у тому числі згідно звернень Банків); залучати підприємства агропромислового комплексу Київської області та Банки до підготовки пропозицій центральним органам виконавчої влади щодо удосконалення регулювання кредитних відносин в агропромисловому комплексі та інше.

Після підписання меморандуму, Анатолій Присяжнюк подякував за активну роботу на нараді та висловив сподівання про плідну співпрацю.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245015234