На Чернігівщині відбулося засідання робочої групи Басейнової Ради річки Десна
05.03.2012 | 16:34
Чернігівська ОДА
 

У приміщенні Чернігівської облдержадміністрації відбулось засідання експертно-аналітичної робочої групи Басейнової Ради р. Десна щодо питання впровадження Інформаційної системи (програми ENSIS) по управлінню даними про якість води в програмі ПРООН-ГЕФ з екологічного оздоровлення басейну Дніпра.

У роботі засідання взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА, керівництво обласного Деснянського басейнового управління водними ресурсами, Держуправління охорони навколишнього природного середовища та Держекоінспекції в Чернігівській області, Сумського обласного управління водних ресурсів, управління водного господарства у м. Києві та області, представники Програми ПРООН-ГЕФ, водогосподарського управління Республіки Білорусь, наукових установ м. Києва та міжнародні експерти Норвезького Інституту дослідження води.

Представники Норвезької сторони ознайомили присутніх з програмою ENSIS від початкового проекту до повного впровадження, функціональністю даної системи, можливістю її використання у басейні Дніпра. Практично продемонстровано, як аналіз моніторингу даних може бути представлений у вигляді карт, графіків, що дає можливість довготривалого керування водними ресурсами басейнів Десни та Дніпра. Присутніми досліджена актуальність впровадження у практику моніторингу поверхневих вод системи геоінформаційних технологій на основі пропозицій від Норвезького Інституту дослідження води.

Довідково: ENSIS (система контролю стану навколишнього природного середовища та екологічної інформації) – це сучасна система керування станом навколишнього середовища і сприяння прийняттю рішень. Базується на модулях, має інтегрований інтерфейс з Географічною Інформаційною Системою, об’єднує моніторинг, представлення даних і моделювання, має доступ до інструментів екологічного планування.

Басейн Десни має транскордонний статус, спільний моніторинг екологічного стану проводиться разом з водогосподарськими організаціями Російської Федерації та Республіки Білорусь. Державний моніторинг якості поверхневих вод у басейні Десни постійно здійснюється лабораторіями Держводагенства у 32 створах на 19 водних об’єктах, з них на 12 транскордонних.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245018401