Луганщина за результатами відбору "Бібліомосту" стала лідером в Україні з оснащення публічних бібліотек комп'ютерами
06.03.2012 | 17:40
Луганська ОДА
 

Луганська область за результатами конкурсного відбору по програмі «Бібліоміст» стала лідером в Україні з оснащення публічних бібліотек комп’ютерною технікою. Про це сьогодні, 6 березня 2012 року, було заявлено під час спільної прес-конференції представників програми «Бібліоміст» та управління культури і туризму облдержадміністрації, а також ЛОУНБ ім. А.М.Горького. Про це повідомляє управління культури і туризму облдержадміністрації.

У прес-конференції взяли участь начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Григор’єва, керівник відділу партнерств програми «Бібліоміст» Наталія Бєляєва та директор Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Горького Інна Риб’янцева.

Зазначено, що протягом 2010-2011 років 96 публічних бібліотек нашої області завдяки участі у конкурсах та проектах отримали гранти на інформатизацію послуг для населення своїх регіонів. Таким чином, на сьогодні Луганська область посідає І місце в Україні за кількістю отриманого комп’ютерного обладнання (набори комп’ютерної техніки з ліцензійним програмним забезпеченням, принтерами, сканерами, мережевим устаткуванням) – 315 комплектів (Полтавська область – 278, Миколаївська – 278, Черкаська – 225). Загалом, за цей час до сфери культури Луганщини програмою «Бібліоміст» було інвестовано близько 1,5 млн. грн.

Ще 52 бібліотеки Луганської області отримають комп’ютерну техніку від Програми «Бібліоміст» для задоволення потреб громадян у сучасних умовах. Усього в Україні подібну техніку отримують 620 бібліотек. Бібліотеки-переможці були визначені у ході відкритого конкурсу комісією експертів, яка складалась із представників Міністерства культури України, Української бібліотечної асоціації, провідних українських бібліотек, а також міжнародних та національних громадських організацій.

Заявки бібліотек оцінювались, зокрема, за такими критеріями: чітке розуміння потреб громади, спроможність налагодити партнерство з владою та громадою для реалізації проекту та зацікавленість у наданні громадам інноваційних послуг.

Необхідною умовою конкурсу також було зобов’язання з боку місцевої влади взяти на себе витрати на Інтернет-підключення та забезпечити участь бібліотекарів у тритижневих тренінгах з новітніх бібліотечних послуг, що проводитимуться у тренінгових центрах програми «Бібліоміст» на базі обласних універсальних наукових бібліотек. На додаток до грантів та технічної допомоги від програми місцева влада виділяє кошти на ремонт приміщень бібліотек та придбання нового обладнання. Список бібліотек-переможців опублікований на веб-сайті програми «Бібліоміст»: http://www.bibliomist.org/.

Нагадаємо, що «Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. дол. США. Для сприяння досягненню цілей програми корпорація Microsoft безкоштовно передає публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 млн. дол. США.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245023009