Раїса Богатирьова провела зустріч з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
17.03.2012 | 12:21
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я
 

16 березня в Українському Домі Біблії відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра України – Міністра охорони здоров’я України Богатирьової Р.В. з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

У своєму вступному слові Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова констатувала, що розвиток релігійного середовища та суспільно-політичні зміни дали можливість запровадити в українському суспільстві демократичну модель державно-конфесійних відносин, яка має зняти необґрунтовані обмеження у діяльності церкви, та поглибити співробітництво держави і релігійних організацій на засадах діалогу та партнерства.

Саме такий алгоритм взаємовідносин у галузі державно-конфесійних відносин був визначений під час зустрічі Президента України В.Ф. Януковича із членами Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася 21 квітня 2011 року. Президент України зазначив, що політика держави спрямована на створення сприятливих умов для діяльності релігійних організацій, забезпечення рівних прав і можливостей, утвердження терпимості та поваги між віруючими.

Керівники конфесій у ході зустрічі з Віце-прем’єр-міністром оприлюднили низку актуальних питань державно-конфесійних відносин в Україні. Зокрема, питання подальшого вдосконалення законодавства про свободу совісті, реституції церковного майна, пошуку шляхів взаємодії духовної та світської системи освіти, соціально-гуманітарної діяльності релігійних організацій, спрямованої на захист і утвердження суспільної моралі в Україні.

У своєму заключному слові Раїса Богатирьова зазначила, що активність віруючих на сьогодні проявляється в утвердженні духовної культури, у посиленні релігійного, морально-етичного чинника в усіх сферах суспільного розвитку. Цей процес, утверджуючи духовні традиції, культуру, мову, релігію, включає віруючу спільноту в процес сучасних демократичних перетворень в державі.

Не менш важливо й те, що підтримка державою суспільно-корисних ініціатив релігійних організацій потребує раціонального поєднання загальнодержавних і церковних інтересів, утвердження в громадській свідомості ідеалів добра і справедливості, консолідації конструктивних сил суспільства, здатних забезпечити всебічний розвиток релігійного середовища.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245049496