У 2012 році планується відкриття трьох навчально-практичних інноваційних центрів на базі ПТУ
20.03.2012 | 16:16
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
 

20 березня 2012 року Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник під час прес-конференції розповів про основні результати та досягнення у професійно-технічній освіті протягом другого року роботи Уряду.

В Україні здійснюють освітню діяльність понад 990 професійно-технічних навчальних закладів із загальним контингентом учнів, слухачів понад 406 тисяч осіб.

«Уперше за роки незалежності України професійно-технічна освіта отримала затверджену нинішнім Урядом Державну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011–2015 роки, обсяг фінансування якої  перевищує3,5 млрд. гривень. Вперше в історії незалежної України створено Національну рамку кваліфікацій, що є органічним продовженням процесу реформування вітчизняної системи професійно-технічної освіти. З її рівнями повинні узгоджуватися всі майбутні галузеві та міжгалузеві кваліфікаційні рамки та професійні стандарти», - зазначив Дмитро Табачник.

Ця робота пройшла експертизу в європейських освітніх установах, Раді Європи і відповідає європейським стандартам. Тепер це дає можливість абсолютно всі професійні стандарти будувати за європейськими принципами.

Практично завершені та проходять апробацію стандарти: «Верстатник широкого профілю», «Деревообробник будівельний», «Опоряджувальник будівельний»,  «Оператор інформаційно-комунікаційних мереж» та інші. У кожну укрупнену професію ввійшли від 3 до 5 монопрофесій.

У 2011 році затверджено 34 нових державних стандартів з професій, що користуються попитом на ринку праці, у розробленні яких активну участь беруть науковці та роботодавці, котрі визначали кваліфікаційні вимоги до кожної професії. Прикладом такої співпраці стало розроблення та затвердження спільно з Інститутом електрогазозварювання ім. Є.О. Патона Національної академії наук України державного стандарту нового покоління з професії «Зварник».

У стадії розроблення знаходиться ще понад 60 укрупнених державних стандартів з актуальних на ринку праці професій, які відповідають міжнародним рівням.

Одним із пріоритетів роботи Міністерства є активне залучення соціальних партнерів до усіх складових діяльності системи професійно-технічної освіти.

За словами Дмитра Табачника, на сьогодні на базі профтехучилищ функціонують 24 навчально-практичних інноваційних центри з впровадження будівельних технологій компанії «Хенкель Баутехнік Україна», 13 центрів компанії «Кнауф Маркетінг Україна». У 2012 році планується відкриття ще 3 таких центрів на базі професійно-технічних училищ.

6 березня 2012 року відбулося урочисте відкриття Центру навчання кваліфікації «укладальник підлогових покриттів» на базі Київського професійно-педагогічного коледжу імені Антона Макаренка, який створено за ініціативи Концерну UzinUtz AG (ФРН), Міністерства з економічної співпраці і розвитку Федеративної Республіки Німеччини, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Дедалі більше уваги приділяється проведенню конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

У 2011 році 30 переможців конкурсів відзначено стипендією Президента України та нагороджено цінними призами.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245056682