Затверджено проект Концепції Державної цільової програми популяризації вітчизняного книговидання
21.03.2012 | 15:30
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту
 

20 березня відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника. На засіданні було розглянуто питання про виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова за результатами зустрічі з представниками сфери книговидання і книгорозповсюдження 16 лютого 2012 року.

Присутні заслухали доповідь Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олександра Курдіновича про проект Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2013-2017 роки. Як відзначив доповідач, досвід інших країн демонструє, що вирішення питань, винесених сьогодні на порядок денний, можливе лише за умови державної підтримки. Саме тому Держкомтелерадіо виступило з ініціативою розробки такої державної програми ще у 2006 році, а сьогодні пропонує увазі членам комісії останній варіант цього документа. Рішення про затвердження проекту Концепції документа Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання на 2013-2017 роки присутні ухвалили одноголосно.

Жвава дискусія відбулася у процесі обговорення другого питання, що стояло на порядку денному засідання – а саме про запровадження механізмів випуску серій книжкової продукції за доступними цінами. Перш за все, як слушно наголосив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, слід враховувати недостатній рівень інформованості бібліотечних працівників щодо новинок вітчизняного книговидання, що з’являються на українському ринку. А це, відповідно, впливає на статистику «споживання» української книги.

Микола Сенченко, директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», також підкреслив необхідність державної підтримки у цій сфері, згадавши позитивний приклад Канади, у якій система книгорозповсюдження була створена з державною допомогою. Крім того, наголосив Микола Сенченко, слід  запровадити практику встановлення «твердих цін» на книжкові видання – це стане на заваді різкому підвищенню цін на ту чи іншу книгу у прямій пропорційності до зростання її популярності.

Під час засідання обговорювалися також пропозиції щодо встановлення критеріїв для спеціальних бібліотечних серій – від якості паперу до оформлення книги. Так, зазначив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, шкільна бібліотечна книга повинна мати характерні ознаки – якісну поліграфію, міцну палітурку, що стане запорукою тривалого терміну її експлуатації.

Актуальним, окрім того, було визнане питання книгорозповсюдження – зокрема, проблеми доставки книжок у сільські бібліотечні установи: адже іноді вартість доставки книги до бібліотеки віддаленого населеного пункту перевищує вартість самої книги. Важливим фактором було визнано на засіданні формування попиту на ту чи іншу літературу. Членами Міжвідомчої комісії були висунуті пропозиції стосовного диференційованого підходу до формування замовлення бібліотеками різних регіонів на літературу того чи іншого напряму. Тобто, до однієї бібліотечної установи, згідно із сформованим там замовленням, надіслати більше літератури гуманітарного напряму, до іншої – технічного чи природничого. Проте, як підкреслив Голова комісії Дмитро Табачник, є книги, які повинні бути у кожній бібліотеці. «Регіональні бібліотечні установи можуть замовляти літературу відповідно до своїх потреб, але книги таких авторів як, наприклад, Іван Франко, Іван Нечуй-Левицький, Ольга Кобилянська, Павло Тичина, та інших корифеїв української літератури повинні бути на полицях кожної бібліотеки – тож їх слід надсилати усім без винятку», - підкреслив Міністр освіти і науки, молоді та спорту.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245061293