Безпека громадян - спільна мета Держтехногенбезпеки та КП "Київський метрополітен"
29.03.2012 | 17:00
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки України
 

Питання забезпечення безпеки громадян під час перебування в Київському метрополітені сьогодні обговорювалося на прес-конференції в Інформаційному агентстві «Українські національні новини». У заході взяли участь як представники КП «Київський метрополітен» – Валерій Мелещенко – заступник начальника метрополітену, головний ревізор з безпеки руху, Петро Челован – заступник начальника служби воєнізованої охорони – начальник відділу пожежного нагляду та технічних засобів охорони, так і представники наглядового органу Державної інспекції техногенної безпеки України – Михайло Байтала – директор Департаменту пожежної безпеки та Олег Огороднік – заступник начальника Управління техногенної безпеки.

Під час прес-конференції було розглянуто ряд проблемних питань, що стосуються забезпечення безпеки громадян під час перебування в одному з наймасовіших видів транспорту.

Слід зауважити, що метрополітен - об’єкт з масовим перебуванням людей, отже відноситься до підвищеного ступеня ризику. Особливу тривогу викликає стан підземних споруд метрополітену, підтвердженням чого є пожежа, що сталася 14 березня 2012 року на платформі станції метро «Осокорки». На підприємстві тривалий час не виконуються деякі цільові програми та вимоги діючих будівельних норм. Саме ці питання й були порушені в листі Міністра МНС Віктора Балоги за поданням Держтехногенбезпеки до Уряду.

Враховуючи таку ситуацію, «Міністерство пропонує зобов’язати  Київський метрополітен невідкладно привести об’єкти в належний протипожежний стан, доручити Міністерству інфраструктури в установленому порядку внести зміни до ДБН В.2.3-7-2010 «Споруди транспорту. Метрополітени» стосовно необхідності обладнання станційних платформ і тунелів системами автоматичної пожежної сигналізації і системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, а також використання світильників з плафонами або розсіювачами, виконаними з негорючих матеріалів».

«Аналогічні проблеми існують і в метрополітенах Харкова та Дніпропетровська, - зазначив Михайло Байтала, - тож ми, зі свого боку, як наглядовий орган намагатимемося контролювати усунення недоліків, щоб до червня з впевненістю говорити про безпеку цих об’єктів».

«Сподіваємося, що на підприємстві забезпечать реалізацію заходів державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, цивільної оборони», - додав Олег Огороднік.

Зі свого боку, представники КП «Київський метрополітен» визнають, що заходи з забезпечення пожежної та техногенної безпеки дійсно виконуються не в повному обсязі  через брак фінансування, але протягом найкоротших термінів ситуацію планують виправити. Цього вимагає наближення фінального етапу Чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245088478