Місія Світового банку позитивно оцінила темпи створення кадастрової системи в Україні
02.04.2012 | 11:16
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів
 

Моніторингова місія Світового банку, яка вивчала темпи реалізації Проекту “Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру”, позитивно оцінила результати, досягнуті Україною у створенні сучасної системи Державного земельного кадастру. Проект здійснюється коштом позики Світового банку. До складу місії входили фахівці, які супроводжували аналогічні проекти в багатьох країнах світу. Місія відвідала Севастополь, де ознайомилася із роботою кадастрово-реєстраційної системи, яка працює в дослідній експлуатації.

“Кадастру в Україні бути. Роботи в рамках Проекту, які тривають з 2004 року зі створення сучасної системи Державного земельного кадастру, будуть успішно завершені та виконані всі вимоги законодавства щодо вільного доступу громадян до інформації про земельні ділянки”, – зазначає Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

Як наголошують фахівці, основне навантаження зі створення Державного земельного кадастру – його картографічної основи та автоматизованої системи ведення – лежить саме на Проекті, тому виконання поставлених перед ним цілей має вирішальне значення для побудови в Україні цієї найбільшої геоінформаційної системи.

За оцінкою керівника місії Світового банку Малколма Чілдресса, “план запровадити автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру до кінця 2012 року є реалістичним”. Він відзначає “досягнення в побудові базових карт, які зараз створюють основу для індексних кадастрових карт; прогрес у побудові системи кадастру, пілотні проекти якої реалізуються у Харкові, Вінниці, Севастополі, а також значний крок вперед у налагодженні ліній комунікацій між регіонами і центром”.

За інформацією директора Проекту Сергія Кубаха, на сьогодні вже практично завершено створення сучасної картографічної бази, яка є єдино можливою основою для відображення з необхідною точністю кордонів земельних ділянок, а відтак – для гарантування громадянам права власності на них.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://old.kmu.gov.ua/kmu/control/publish/article?art_id=245093387